Predseda vlády obviňuje kde koho z nepriaznivej epidemickej situácie, pritom vo väčšom zlyhala priamo jeho vláda

 Slovensko nie je od Českej republiky vzdialené 2 týždne, ale 2 svetelné roky. Nie občania, ale vláda to totálne nezvláda. Najskôr urobili z plošného testovania atómovú zbraň, ktorá sa dnes scvrkla na prak, potom na základe neraz falošných výsledkov testovania bezhlavo uvoľnil opatrenia. Áno zmätky vlády zapríčinili to, že teraz máme nepriaznivú situáciu.

Kým iné krajiny začali lockdownom podstatne skôr, naša vláda naopak chaotickými opatreniami a nariadeniami zapríčinila stav, ktorý sa totálne vymkol z pod kontroly. Dnes je jasné, že medicínski odborníci mali pravdu – celoplošné testovanie malo úspech na Orave, no pre celé Slovensko bolo zbytočné. Slovensko sa vzdalo v novembri uzavretia spoločnosti, tak uzavretie celej spoločnosti nasleduje na Vianoce.

Po sprasených Sviatkoch Jari a Jesene, tak máme všetci totálne znepríjemnené aj Sviatky Zimy. Čoraz viac ľudí si tak uvedomuje, že aj keď Pellegríni nebol zrovna ideálny, no vo funkcii sa správal istejšie, ako súčasný predseda vlády s jeho prapodivnými a zmätočnými nariadeniami a riešeniami epidemickej situácie.
Spomenul som, že Slovensko nie je 2 týždne, ale 2 svetelné roky vzdialené od Českej republiky. Nezaujatý pozorovateľ má až pocit, že Slovensko neprechádza korona krízou už 10. mesiac, ale prvý.

Kým v Českej republike sa darí trasovať všetky kontakty nakazených, na Slovensku hygiena už dávno neplní svoje poslanie. Už z viacerých zdrojov viem, že nakazený je povinný sám oboznamovať svoje kontakty, pričom je na dobrej vôle kontaktov nakazených, aby ako potencionálni prenášači choroby nechodili von do spoločnosti. Je zaujímavé, že pán hlavný hygienik Mikas dáva jedno nariadenie za druhým, supluje vládu, parlament, jeho nariadenia majú div nie silu dekrétov, no základnú funkciu nezvláda, poctivé kontaktovanie všetkých, s ktorými došli nakazení do styku. Hygiena nezvláda ani kontrolu kúpeľných hostí.

Kým v Českej republike kúpeľní hostia boli po podozrení so styku s nakazeným pracovníkom kúpeľov na mieste pobytu pretestovaní a izolovaní, tak na Slovensku v rovnakej situácii boli prepustení do domácej karantény. Koľko z nich prišlo autobusmi, vlakmi, koľkí sa izolovali v mieste trvalého bydliska, kde sa dostali do styku s ostatnou rodinou, je desivejšie oveľa viac, ako to, že niekoľko sto demonštrantov demonštruje bez rúška na námestiach slovenských miest.

Áno slovenský občan nekoná zodpovedne, neraz má „na háku“ nariadenie vládnych miest, no na druhej strane vrcholne nezodpovedne sa správa aj samotný štát. Ak nakazení nie sú dôsledne trasovaní, ak isté slovenské kúpele prepustia všetkých kúpeľných hostí domov – tak potom taký štát nemá právo ani žiadať od občanov, aby sa zodpovedne správali. …….

Na záver len jedno – vláda chce riešiť krízovú situáciu jedným z najhlúpejších spôsobov vôbec. Ak už ráz uzavretie spoločnosti bolo určené na 21. decembra, tak sa už nič nemalo meniť. Oznámenie o skoršom uzavretí na sobotu neprinesie nič dobrého, len viac ľudí prejde do obchodov a bude nakupovať darčeky. 4 dni poskytovania služieb sa tak scvrkli len na 2 dni . To, či sa ľudia budú správať zodpovedne, nechám na posúdení každého z Vás, ja o tom pochybujem…..

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies