Predsedaťeu vládi, ktorí ňerozumje sám sebe

Po krátkej prestávke sa nám vrátil do politiky premiér. Nebol to hocijaký návrat. Počas svojej karantény usilovne pracoval a v snahe si uzurpovať stále väčšie a silnejšie právomoci, priniesol nám zo svojho dištančného premiérovania dve novinky.

Tá prvá je novela ústavného zákona, ktorým sa zásadne menia niektoré právomoci a sankcie počas núdzového stavu. Nejak sa podarilo do novely pod zámienkou potreby opakovaného predlžovania skrátenou legislatívnou cestou presadiť aj tie zmeny, ktorými vznikli nové druhy príkazov a zákazov, ktorými štát môže nariaďovať bez ďalšieho schvaľovania povinnosť zostať doma pod sankciou, alebo plniť profesijné výkony v zdravotníctve, ale aj inde.

Takúto mieru arogancie, vyvyšovania sa nad občanov, ktorých majú zastupovať, som nezažil ani za socializmu.

Taká malá mobilizácia a pokus o tieňovú diktatúru v režime vojnového stavu. Návrh prešiel v parlamente za 20 minút. Nebol by schválený, ak by ale náš premiér nemyslel vo svojej bohorovnosti na všetko. Napríklad aj na to, že v parlamente na schôdzi sa môžu zúčastniť aj poslanci pozitívni na kovid.

Náš pán premiér, ale toho nemal dosť.  Cez svoj sociálny profil si z pozície sily pokojne kopne do občana a vysmieva sa mu spôsobom, ktorým nereflektuje na žiadny komentár. Boh nad bohmi, ktorého hlas plebsu nezaujíma. Jeho vnímanie papalášizmu zďaleka obchádza kvitnúcu realitu tohto inštitútu, ktorý jeho vláda prevádzkuje na princípe moci. V štýle vodcu, ktorý ukazujúc na nepriateľa odvracia od seba pozornosť, žije v priestore, ktorý je mimo našu realitu .

https://www.facebook.com/igor.matovic.7

 

 

 

Matovič sa dokáže cez svoje statusy nielen  posmievať, ale aj hrubo porušovať zákony navádzaním na trestný čin vereného ohrozenia, keď priamo nabáda pozitívne testovaných, aby pokojne chodili po verejnosti, navštevovali obchody a ohrozovali svojich spoluobčanov. Tu sa však naozaj musíme zastaviť a zamyslieť sa nad obsahom a významom tohto statusu.

Matovič rýchlejšie píše statusy ako rozmýšľa?

Chýba mu minimálne právne vedomie. Navyše stratil pamäť, respektíve zabudol ako vyzýval ľudí negatívnych-pozitívnych, aby nenavštevovali svojich starkých, lebo to môže byť posledná návšteva?

Zabudol na to, ako fanaticky sľuboval prísne sankcie proti tým, ktorí porušia opatrenia? Zabudol aj  zastupujúcu generálnu prokurátorku Kováčikovú, ktorú stíhajú za to, že po zistení pozitivity išla do práce? Jemu nestačí tisícka reakcií, ktoré by ho mali nasmerovať k okamžitej pomoci a vyšetreniu, ale u iného odborného lekára?

Igor Matovič, odporca spisovnej slovenčiny,  ktorý preferuje v komunikáciu v trnavčine, nechápe prečo mu občania nerozumejú  a hľadá najvhodnejší spôsob komunikácie.

Možno by sa potreboval vyjadriť v archaickej slovenčine, ktorá ešte nebola tak zložitá a plná politických, diplomatických a právnych axiómov. Na pomoc mi prichádza vynikajúci pomocník prekladu do Štúrovčiny : https://www.juls.savba.sk/ludevit/ .. Ak teda preložíme čo nám tento Trnavčan chcel povedať v tej prvej vete, tak sa dozvieme zaujímavú vec, že zrejme ani v tomto preklade sa nedozvieme, prečo naháňa pozitívnych koviďákov na princípe ich ústavného práva do ulíc.

HLÚPA VLNA ŇENÁVISŤI
Každí poziťívni človek muože ísť nakupovať do potravín. Poziťívňe zdravotňje sestri a lekári muožu/musja zachraňovať životi. Pracuvňíci kriťickej infraštruktúri majú rovnako povinnosť prísť do práce aj poziťívňi, ak ich je treba. Túto možnosť, respekťíve skuor povinnosť včera získala mocnárka, ministri aj poslanci ... a zrazu oheň na streche.

Takže problém nebude v reči . Problém bude v politickej a osobnej rozpoltenosti. Super papaláš sa pohráva so svojou mocou a politickou autoritou ako nejaký slovenský Caligula, ktorý si môže dovoliť všetko. Ako vieme Caligula menoval za senátora svojho koňa. To Matovič nemusí. On do vlády dosadil poslušné ovce a v niektorých prípadoch hoviadka, ktoré s pomocou ústavno – väčšinového komparzu v parlamente urážajú základné princípy demokracie, právneho štátu a vydierajú občanov kovidom.

Teraz nehovorím o tom, že pandémia nie je zničujúca a nie sú treba opatrenia. Dokonca si myslím, že prísnejšie. Ale oveľa kvalitnejšie , logisticky zvládnuté, principiálne bez výnimiek aplikovaných a bez provokácii nášho Trnavčana na sociálnych sieťach.

Igor Kvetozor Matovič

Náš premiér má už toľko prezývok , breptov a vtipných vyhlásení, že smelo konkuruje svojmu idolovi Chuck Norrisovi.

Na tejto stránke https://www.juls.savba.sk/sturovci/?pohlavja=mudruo&c=e6dfb&meno=Igor+Matovi%C4%8D# , som sa pokúsila zistiť, aké národnobuditeľské meno by si mohol Matovič zvoliť, aby národ ešte viac dráždil

 

Vážený pán premiér. Ja pre Vás prasa nechovám. V tom vašom chlieve si môžete vybrať podľa gusta. Ale prečo ste nešli príkladom ako pozitívny koviďák a nešli do obchodu alebo do práce?  Lebo aj ten váš právny mini- intelekt vás varoval pred porušením zákona. Posielate tam druhých a smejete sa nad tým, akí sú hlúpi   Vy ste si vybavili papalášsku výnimku. Ale ani tá výnimka nemá vyššiu právnu normu ako trestný zákon, a tak aj páni pozitívne testovaní poslanci, ktorí nedbajú tejto právnej prekážky a vedome prídu do styku so svojimi kolegami alebo s inými občanmi, majú trestnoprávnu zodpovednosť.

Papalášska bumážka nie je poľahčujúca okolnosť. Ani neznalosť zákona. Ale konanie v stave psychického narušenia, to by mohlo byť poľahčujúcou okolnosťou …

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies