Generál Lučanský je v stave klinickej smrti

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský sa pokúsil o samovraždu
Ako informovalo ministerstvo spravodlivosti jeho stav je kritický.

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý je väzobne stíhaný v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove sa dnes podvečer pokúsil o samovraždu. Jeho stav je kritický. V tlačovej správe o informoval Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti SR.

Lučanský nemal samovražedné sklony, pokúsili sa ho zavraždiť

„Stalo sa tak napriek tomu, že bol pravidelne monitorovaný a bolo mu poskytované aj psychologické poradenstvo. Jeho stav je kritický. Všetky bližšie informácie budú známe po brífingu v stredu 30. decembra o 9:00 na Ministerstve spravodlivosti SR,“ dodal Bubla.

Len dnes informoval generálny prokurátor, že prešetrením jeho zranenia sa mala potvrdiť verzia, podľa ktorej sa zranil sám.

Europoslanci: Pokus o samovraždu Milana Lučanského je potrebné vyšetriť

Podľa Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) musí byť za pokus o samovraždu policajného exprezidenta vyvodená zodpovednosť.

Za pokus o samovraždu policajného exprezidenta Milana Lučanského musí byť vyvodená zodpovednosť. V reakcii na správu, že sa bývalý policajný prezident pokúsil vo väzbe o samovraždu to uviedla europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS/ECR).

„Mal byť monitorovaný 24 hodín. Ako sa mohol obesiť? Koľko trvá obesenie v cele? Kde bol bachar? Veľa otázok. Zatiaľ je jasné len jedno. Je to mega prúser, za ktorý musí byť vyvodená zodpovednosť,“ napísala Nicholsonová vo svojom profile na sociálnej sieti.

Za zlyhanie Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) považuje pokus o samovraždu policajného exprezidenta aj Michal Šimečka (Progresívne Slovensko/RE). „Je úplne kľúčové, aby prišlo k dôkladnému vyšetreniu. Kto je zodpovedný za to, že bývalý policajný prezident – a dôležitý svedok závažných trestných činov – sa mohol v Ústave na výkon väzby takto pokúsiť o samovraždu. Obzvlášť po incidente, ktorý sa stal Milanovi Lučanskému pred dvomi týždňami a pochybnostiach, ktoré okolo toho vznikali,“ napísal na sociálnej sieti.

Dodal, že celú udalosť vníma v prvom rade v rovine ľudskej tragédie. V nasledujúcich hodinách by podľa neho malo dôjsť k jasnému vysvetleniu, ako mohlo k udalosti vôbec dôjsť.

Pokus o samovraždu bývalého policajného prezidenta vníma Hlas-SD ako dôsledok atmosféry na Slovensku
Pokus o samovraždu bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského vníma strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) ako jeden z dôsledkov atmosféry na Slovensku. Ako uviedla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková, strana verí, že sa Milanovi Lučanskému podarí zachrániť život. Bývalý policajný prezident podľa strany odviedol počas svojho profesionálneho života množstvo kvalitnej práce.

K situácii s Milanom Lučanský by sa mal vyjadriť aj predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a bývalý premiér Robert Fico. Opozičná strana Smer-SD v statuse na sociálnej sieti uviedla, že je presvedčená o tom, že za túto tragédiu nesie plnú zodpovednosť súčasný premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Kollár vyjadril podporu rodine Milana L. a verí, že sa ho podarí zachrániť
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) tvrdí, že je potrebné počkať na oficiálne informácie a prešetrenie celej situácie v súvislosti s pokusom o samovraždu bývalého policajného prezidenta vo väzení. Vo svojom stanovisku, ktoré zaslala hovorkyňa predsedu NR SR Michaela Jurcová, Kollár vyjadril svoju podporu rodine Milana L. a verí, že sa ho podarí zachrániť.

 Žilinka je na ceste do Prešova, situáciu okolo Milana Lučanského preverí
Generálny prokurátor Maroš Žilinka je v súvislosti s pokusom o samovraždu Milana L. na ceste do Prešova, kde preverí vzniknutú situáciu priamo s príslušnými prokurátormi krajskej a okresnej prokuratúry v Prešove. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Dodala, že o ďalšom postupe bude prokuratúra informovať.

Matovič: Blízki policajného exprezidenta si zaslúžia súcit a poctivé odpovede
Premiér Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že z nešťastia bývalého policajného prezidenta Milana L. by mala najväčší prospech mafia, proti ktorej by svedčil.
Blízki bývalého policajného prezidenta Milana L. si zaslúžia súcit a od zodpovedných bleskurýchle poctivé odpovede na všetky otázky. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Ako ďalej uviedol, ihneď v tejto súvislosti kontaktoval ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí), ktorá mu prisľúbila dôkladné vyšetrenie celej udalosti.

„Ak niekto zlyhal, nebude chránený. Ak sú pochybnosti, musí byť postavený mimo službu, kým nebudeme poznať pravdu,“ napísal Matovič. Zároveň podotkol, že najväčší prospech z nešťastia Milana Lučanského by mala mafia, proti ktorej by svedčil. Predseda vlády vo svojom statuse odsúdil aj opozičných politikov, ktorí si podľa neho z udalosti urobili politickú tému.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies