Predsedovi klubu 500 Sotákovi nepraskli nervy pri opatreniach vlády, iba povedal pravdu

Predsedovi klubu 500 Sotákovi nepraskli nervy pri opatreniach vlády, iba povedal len a len pravdu, bez zábran, ako vždy predtým a komukoľvek rovno do očí.
Ide o charakterovú črtu typickú pre priamych ľudí. Je to rovný chlap, nie krivák. Chce snáď v tomto štáte porovnávať ekonomickú analytiku a erudíciu Sotáka na jednej strane a Matoviča, Hegera, resp. Sulíka na strane druhej?

Porovnávať slona s mravcom môžete iba vo svete rozprávok, ale nie v reáliách znalostnej ekonomiky, ktorá by mala dobre fungovať.

Povolí Matovič Kolíkovej vymenovať Riga, sériového vraha a znásilňovača žien, za riaditeľa väzníc?

Soták je osobitná persona, ktorého si v riadení ekonomiky štátu, práve pre jeho výnimočnú profesionálne odbornú originalitu a čestnosť nemohli a ani nedovolili, pokiaľ ide o komunikáciu s ním samotným, odmietať Mečiar, Dzurinda, Fico, ale ani Radičová, lebo vedeli, že je to na prospech štátu a spoločnosti.

„ Divadelný šašek, národohospodársky impotent a škodca zemský, Matovič“, ale áno.
Soták je jeden z mála na Slovensku, ktorý nebral pôžičky od štátu na privatizáciu, aby ich následne nesplácal. I napriek tomu dlhodobo udržuje vysokú zamestnanosť na Horehroní s nadštandardnou úrovňou v rovine sociálno-vzdelanostno-mzdovej. Je iniciátorom vzkriesenia, ako aj realizátorom súčasného duálneho školstva v Podbrezovej. Navyše zrekonštruoval tiež hrad. Ľudia si ho tam veľmi vážia a majú radí.
Navyše aj v zahraničí je vnímaný ako zodpovedný, dôveryhodný podnikateľ a partner.

Bol som osobne aj s manželkou svedkom toho, akú úctu a vážnosť mu prejavoval český prezident Klaus, ktorý ako ekonóm asi vedel prečo.

Soták: Matovič si myslí, že mu patrí krajina. Na Slovensku je ohrozených je 60-tisíc pracovných miest a premiér s nami nekomunikuje

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies