Premiér neodvolá ministra vnútra Romana Mikulca

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) neodvolá ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Odpovedal tak na štvrtkovú výzvu predsedu strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica. Líder Smeru žiadal odvolať Mikulca pre nahrávku, v ktorej sa údajne bývalý prezident Finančnej správy František I. rozpráva s bývalým riaditeľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavom Zurianom o úplatku pre súčasného ministra vnútra.

„Aj keby údajná nahrávka rozhovoru bývalého prezidenta Finančnej správy Františka I. s bývalým riaditeľom NAKA Branislavom Zurianom bola autentická, nie je na nej zaznamenaný žiadny relevantný fakt, na základe ktorého by vznikalo dôvodné podozrenie o korupčnom správaní Romana Mikulca, keď bol na čele vojenskej rozviedky,“ konštatoval Heger.

Zdôraznil, že jeho vláda na rozdiel od vlád Roberta Fica nijako nezasahuje do práce orgánov činných v trestnom konaní. „Je plne v ich kompetencii, aby v súlade so zákonmi Slovenskej republiky odhaľovali trestnú činnosť, a to bez ohľadu na to, či ju páchajú predstavitelia dnešnej opozície alebo koalície. Zákon platí pre každého rovnako,“ uzavrel.

Slovensko uniesli blázni, zahalení do mýtov

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies