Prezidentka Čaputová sa vybrala politickou cestou A. Kisku

Robert Fico: Prezidentka Čaputová sa vybrala politickou cestou A. Kisku a ako Kiska aj skončí

Prezidentka Zuzana Čaputová bola dnes pozvaná do súkromného rádia, aby opätovne dokázala, že stojí len na strane Matoviča a Hegera a že jej úlohou nie je národ spájať, ale rozdeľovať. Namiesto toho, aby ľudí upokojovala a žiadala neschopnú vládu, aby sa spamätala, ako hlavný terč svojho rozhlasového vystúpenia si vybrala stranu SMER – sociálna demokracia a osobne jej predsedu.

„Pani prezidentka, Vy si plne uvedomujete, že ste zmarili referendum o predčasných voľbách, o ktoré vás žiadalo 600 tisíc ľudí. Včera a dnes ste na týchto 600 tisíc ľudí opäť zaútočili. Vy dobre viete, že  jediným riešením chaosu, neschopnosti a vnútornej krízy vlády sú demokratické voľby. Napriek tomu robíte opäť všetko pre to, aby ste zmarili ďalšie referendum, o ktoré je obrovský záujem. Nie ja som problém, ale to, že takmer 90 percent národa túto vládu nechce a Vy, pani prezidentka, namiesto toho, aby ste  ľuďom dali šancu demokraticky rozhodnúť o vláde novej, rétorikou Hegera, či Matoviča označujete opozíciu za hlavný problém Slovenska,“ povedal predseda SMERu – SD R. Fico.

Prezidentka dlhodobo nekriticky podporuje súčasnú vládu, lebo jej to prikazujú tí, ktorí ju nominovali a finančne podporovali,  podpisuje rôzne deštruktívne zákony, ignoruje všetky kauzy vládnej koalície. „Prečo nehovorí o neschopnosti vlády, kvôli ktorej zbytočne zomrelo na COVID tisíce ľudí, o 24 miliónovej lúpeži na úrade práce v Pezinku, o Sulíkových výletoch a rančoch, netransparentných výberových konaniach, rodinkárstve, rozbitých verejných financiách? Prečo, preboha, útočí na opozíciu, ktorá si len robí svoju prácu?“ pýta sa R. Fico.

Podľa neho si takýmto štýlom  prezidentka úctu a rešpekt nezíska a jej nervozita potvrdzuje, že sa ťažko vysporiadava s obrazom hlavy štátu, ktorá svojou činnosťou vyvoláva čoraz väčšiu nespokojnosť. Nuž, vybrala sa politickou cestou Andreja Kisku a ako Kiska aj skončí, ak nechápe úlohu a postavenie prezidenta.

Vrcholom všetkých dnešných útokov na SMER – SD však bolo nasledujúce vyhlásenie prezidentky. „Citujem: Nebudem tá, ktorá bude dávať milosti ľuďom, ktorí sú blízki SMERU a ktorým hrozí, že budú odsúdení. Pani prezidentka, po prvé, ak sa pôjde podľa pravidiel právneho štátu, nikto nebude právoplatne odsúdený a nebude potrebovať Vašu milosť, pretože tento nezákonný politický pohon na opozíciu, žiaľ, aj Vami podporovaný, skončí fiaskom. Po druhé, kto bol za Vami, keď ste sa rozhodli dať 23. júla tohto roku individuálnu milosť právoplatne odsúdenému páchateľovi a odpustili ste mu osem z desiatich rokov trestu za pestovanie drog?“ uviedol Robert Fico.

Ak si prezidentka predstavuje spravodlivosť a demokraciu tak, ako si ju priniesla z liberálneho politického prostredia, najlepšie bude, ak sa do neho vráti a dá priestor takej hlave štátu, ktorá to s touto krajinou a ľuďmi myslí dobre.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies