Prezidentka s pápežom hovorila o prehlbujúcich rozdeleniach v spoločnosti

Jednou z tém, o ktorých hovorila prezidentka Zuzana Čaputová s pápežom Františkom, sú prehlbujúce sa rozdelenia v spoločnosti. Prezidentka vo svojom profile na sociálnej sieti uviedla, že oceňuje postoje pápeža, ktorý sa dlhodobo zastáva chudobných, sociálne slabých a o ľudí v núdzi. Podľa Čaputovej je velkou inšpiráciou pocuvat jeho slová o tom, aka dolezita je laska voci kazdemu jednemu človeku bez rozdielu.

„Je mi cťou odovzdať vám pozdravy od pápeža Františka na Slovensko. Sme jeho srdcu blízki, váži si nás a myslí na nás aj v týchto ťažkých časoch. Odkazuje nám, že máme vydržať, bojovať a hlavne držať spolu,” doplnila hlava štátu. Jeho slová boli podľa nej upokojujúce. „Boli to slová zmierenia a nádeje,” podotkla.

„So Svatym Otcom nas spaja presvedčenie, že jednou z najdôležitejších úloh, ktorá pred nami dnes stojí, je zjednotiť naše spoločnosti, upokojiť ľudí, spojiť naše krajiny a ukázať, že v časoch naozajstného ohrozenia vieme odložiť spory, spolupracovať a vrátiť sa k základným hodnotám lásky k blížnym,” dodala Čaputová.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies