Prof. Mazák- Etalón mravnosti, alebo korupčná žumpa justície?

Tiež vám to znie ako oxymoron? Alebo už ani nemáte čas, respektíve chuť sa denno denne zapodievať nezmyslami, ktorými nás vláda plagiátorov, klamárov a podvodníkov zahŕňa?…

Tým vyvoleným sa stal práve Mazák. Na začiatok postačí informácia, že počas minulého režimu bol predsedom Mestského súdu v Košiciach (vtedy najväčšieho okresného súdu na Slovensku), čo v tej dobe mohol byť iba super oddaný komunistický káder. Je dosť zarážajúce, že táto skutočnosť nevadí ani neúnavnému bojovníkovi proti komunistom, ŠTB-ákovi a v súčasnosti ministrovi životného prostredia „Domovníkovi“ Budajovi… a zarážajúco ani zúrivému antikomunistovi Baránikovi, pre ktorého každý bývalý komunista je červeným súknom.

Už jeho meno evokuje záver, že by mal byť „mazaný“. Asi na tom niečo bude, keďže bol prvým právnym architektom pyramídovej spoločnosti SAS v Košiciach. Neskôr sa od neho inšpirovali „velikáni“ ako BMG a Horizont. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že korupčným spôsobom 3 dni pred krachom spoločnosti z nej vybral ctihodný občan Mazák (po vklade 1 milión SK) 48 000 000,- Slovenských korún… Drvivej väčšine dobehnutých už ostali iba oči pre plač. Zrejme preto sa v uliciach Košíc zásadne nepohybuje, resp. nepremiestňuje sám.

Bývalý elitný vyšetrovateľ spochybnil dôkaznú situáciu vo veci vraždy Kuciaka a jeho priateľky

Veci znalého občana preto nemohla prekvapiť úzka spolupráca dvoch „etalónov mravnosti“ : Kiska – Mazák. Osobne ma dojala oddanosť a presvedčenie s akým sa do krvi bil pri kauze podvodu s pozemkom doktora Franca. Tu priliehavo sedí porekadlo: Vrana k vrane sadá…

Z pohľadu Slovenskej justície a všetkých, ktorí s ňou majú kontakt je „čerešničkou“ fakt, že ako predseda Ústavného súdu utiekol z tejto najvyššej justičnej funkcie pol roka pred ukončením funkčného obdobia na pozíciu advokáta Súdneho dvora Európskej Únie. Týmto činom degradoval a urazil nie len sudcov, ale všetkých normálnych občanov SR. Pravdupovediac si neviem predstaviť väčšie poníženie nie len justície, ako odchod jej najvyššieho predstaviteľa robiť servis sudcom Európskeho súdu.

Tento človek, ktorému očividne záleží na všetkom, na čom sa dá vytrieskať čo i len cent, ide očisťovať justíciu a riadiť Súdnu radu SR. Dúfajme však, že sa neuvoľní v štruktúrach EÚ lukratívnejší post kotolníka, alebo upratovača, pretože pravdepodobne ak by šlo o miesto Generálneho kotolníka, tak by naša „politická elita“ mohla mať opäť problém s obsadzovaním postu šéfa Súdnej rady ďalším kvalitným kandidátom.
Ďalším logickým krokom, by malo byť už iba dosadenie Lipšica za generálneho prokurátora a zhasnutie svetla…

Nad Kočnerom sa zatvorila voda

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies