Robert Kaliňák považuje dôvody väzby policajného exprezidenta za „absolútne smiešne”.

Milan Lučanský bol nezákonne obvinený výpoveďami kajúcnikov, ktorým ide o vlastnú záchranu

Člen predsedníctva strany Smer-SD a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák považuje dôvody väzby policajného exprezidenta za „absolútne smiešne”.

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský bol nezákonne obvinený výpoveďami kajúcnikov, ktorým ide len o vlastnú záchranu. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal člen predsedníctva strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Dôvody jeho väzby považuje za „absolútne smiešne”.

„Slovensko je svedkom tragédie, ktorá nemá v jeho novodobej histórii obdobu. Milan Lučanský. bol policajtom telom a dušou, s nesmiernou dávkou odvahy. Bol jeden z mála bojovníkov proti organizovanému zločinu, ktorý tu kedysi reálne existoval. A za odmenu sa mu od orgánov činných v trestnom konaní dostalo väzby,” uviedol Kaliňák. Najviac ho mrzí, že napriek incidentu z utorka 29. decembra nie je Milanovi L. doteraz ukončená väzba a nemôže ho tak ani navštíviť rodina. Dodal, že v strane Smer-SD budú iniciovať zriadenie nezávislej komisie, ktorá zákonným spôsobom prešetrí väzby zadržaných osôb v posledných mesiacoch. Členom komisie by mala byť podľa Kaliňákových slov aj rodina Milana L.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies