Generál Milan Lučanský zomrel

Bývalá ministerka vnútra Denisa Saková na svojom sociálnom FB profile oznámila, že generál Milan Lučanský zomrel.

Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) potvrdilo, že bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel dnes o 15:55. Ako pre agentúru SITA potvrdil Peter Bubla z tlačového oddelenia MS SR, jeho smrť skonštatoval ošetrujúci lekár vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove.

Manželke policajného exprezidenta Milana Lučanského bol umožnený kontakt v nemocnici od nočných hodín v utorok 29. decembra. Podľa informácií dozorujúceho prokurátora zotrvala pri jeho lôžku aj počas dnešného dňa. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Tak niekedy na budúce…

Generál Lučansky sa lúčil so svojou funkciou vyrovnaný a optimisticky s odkazom v poslednej vete filmu: Tak niekedy na budúce… Možno dúfal, že jeho policajná práca nie je pri konci a ešte sa vráti. Táto veta sa stala pre mnohých hroziacou predpoveďou…

Ministri spravodlivosti, vnútra a Generálny prokurátor by mali okamžite podať demisiu

Odborníci, ktorí sledujú dodržiavanie jeho občianskych a ústavných práv počas obvinenia a väzby sa zhodujú na tom, že tieto práva boli hrubo a neľudsky porušované. Informácie kolujúce na internete od ľudí, ktorí sa pohybovali v prostredí Lučanského za posledné 3 týždne hovoria o tom, že sa stal terčom brutálneho, sadistického útoku zo strany štátnej moci a nemým prizeraní justície. Podľa týchto zdrojov Lučanský nemal šancu živo vyviaznuť spod organizovaného útoku. Už len popieranie jeho ústavných a procesných práv obvineného prokurátorom, sudcom a vyšetrovateľom sa musia kvalifikovať ako útok z následku zneužitia právomocí, aj bez skúmania podmienok príčin jeho smrti.

Slovensko sa stalo v 21. storočí štátom, kde politická nenávisť a pomsta začala likvidovať  nežiadúcich ľudí na princípe svedectva kajúcnikov, s popieraním základných ľudských a ústavných práv. Ukázali sme svetu, že čoho je schopná pomstychtivá, hysterická, fanatická túžba po moci. Dokázali sme podriadiť tejto túžbe ovplyvňovanie využitia moci v justícii. Vládni predstavitelia vo svojej slepej nenávisti zľahčovali dodržiavanie základných ľudských práv a slobôd. Generálny prokurátor , minister vnútra, ministerka spravodlivosti nesú priamo zodpovednosť za to, že náš systém justície zlyhal a bol skorumpovaný politickou objednávkou. Mali by preto okamžite odstúpiť zo svojich funkcii.

Generálovi Lučanskému to život nevráti. Besniaci protivníci sa musia zmieriť so zastavením jeho trestného stíhania bez akýchkoľvek sankcií. Ďalších obvinených možno čaká ten istý osud „zasamovraždenia“ – to je odkazom Lučanského smrti pre nich. Smerujeme k absolútnej totalite, kde pandemická situácia a opatrenia posilňujú moc a právomoc v rukách fanatických liberálov bez akejkoľvek ľudskosti, súcitu.

Milan Lučanský nebol zbabelcom, ktorý by sa zutekal pred zodpovednosťou samovraždou. Nedostal však šancu sa hájiť proti obvineniam. Jeho smrť je však realitou, ktorá ukázala na krehkosť našej demokracie a na to, ako v dnešnej Európe vzniká štát s riadením v štýle vojenskej junty.

Čaká nás obdobie, keď sa vyhrotia emócie a radikalizuje sa verejná mienka. Vláda nebude schopná tomu čeliť a pravdepodobne podobne ako nám dáva poučenie história bude sa brániť hystericky a s mimoriadnymi opatreniami voči svojim kritikom.

Táto vláda ale už skončila. Zdefraudovala základné princípy civilizácie , demokratických hodnôt a skrivila spravodlivosť do neuveriteľnej frašky a zneužívania moci.

Pán Generál Milan Lučanský nás na to upozornil svojou osobnou tragédiou.

Česť jeho pamiatke

 

Z výsluchu Milana Lučanského po zadržaní: Tak začnem vami, pán Lipšic, čo na vás všetko viem

Generál Lučanský je v stave klinickej smrti

Lučanský nemal samovražedné sklony, pokúsili sa ho zavraždiť

Robert Kaliňák považuje dôvody väzby policajného exprezidenta za „absolútne smiešne”.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies