Prezidentka menovala nového generálneho prokurátora,Šeliga pred tým vyzval prezidentku, aby odložila jeho menovanie do funkcie

Poslanec Ondrej Dostál (klub SaS) dnes informoval o tom, že Maroš Žilinka klamal, keď hovoril, že za neho jeho priateľ Michal Gučík neloboval.

Podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) vyzval prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby odložila vymenovanie Maroša Žilinku do funkcie generálneho prokurátora. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti v súvislosti s dnešnými vyjadreniami poslanca Ondreja Dostála (klub SaS) o tom, že Maroš Žilinka klamal, keď hovoril, že za neho jeho priateľ Michal Gučík neloboval. Vymenovanie by malo byť podľa Šeligu odložené dovtedy, kym sa všetky nejasnosti nevysvetlia. „Bolo by ideálne, ak by aspoň pani prezidentka poznala pravdivé odpovede na otázky, ktoré sú legitímne,“ dodal Šeliga.

Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) na dnešnej tlačovej konferencii potvrdil, že sa s Michalom Gučíkom pozná, a že mu aj v tejto súvislosti volal. „Zavolal mi niekedy v lete, či by som sa mohol stretnúť s pánom Žilinkom a ja som mu odpovedal, že volá zbytočne, lebo keby mi zavolal pán Žilinka, tak ho príjmem rovnako,“ uviedol Sulík. Poslanec Dostál dnes tiež napísal, že Žilinka nehovoril pravdu Ústavnoprávnemu výboru NR SR ani o tom, že bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) o ňom v predchádzajúcom volebnom období uvažoval ako o možnom nástupcovi za Dušana K.

Sulík zároveň v dnešnej relácii Braňo Závodský naživo rádia Expres na Šeligovu výzvu reagoval, že na vypočutiach kandidátov pred ústavnoprávnym výborom NR SR osobne nebol a preto sa k tomu nevie vyjadriť. Zopakoval, že v tomto prípade sa jedná „len o dohodnutie stretnutia, ktoré by bolo tak či tak, lebo sa stretol s viacerými kandidátmi na generálneho prokurátora”.

NR SR Maroša Žilinku vo štvrtok 3. decembra 132 hlasmi schválila za kandidáta na generálneho prokurátora.

Prezidentka Zuzana Čaputová napriek tejto obštrukcii Žilinského do funkcie vymenovala.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies