Sklenka prehovoril o praktikách v justícií pod vedením Smeru

Prehovoril aj o tom, ako sa stal sudcom za pomoci Urbancovej, lebo Harabin také praktiky, nie že nepripustil, ale striktne odmietal.

Na pripomenutie, Postoj vtedy zverejnil nasledujúci text:

„Záťah aj proti sudcom-harabinovcom“. „O mobil prišiel aj Vladimír Sklenka, ktorý bol podpredsedom Okresného súdu Bratislava I. Ide o súd, kde svojho času zmizla časť spisu z kauzy Technopol Servis a kde v prospech záujmov osôb prepojených s Kočnerom rozhodla už zmienená sudkyňa Repáková. Tento súd má dlhodobo najhorší imidž spomedzi bratislavských okresných súdov, bral sa ako taká Harabinova bojová základňa –nastúpil sem Harabinov syn, Harabinovi bol oddaný aj samotný Sklenka, ktorého kariéra pôsobí na prvý pohľad ako naplnenie amerického sna. Sklenka slúžil pôvodne ako Harabinov šofér a ochrankár, po doplnení právnického vzdelania si ho Harabin najskôr povolal na Najvyšší súd ako asistenta, potom Sklenka putoval na Okresný súd Bratislava I., kde si zafunkcionárčil.“

Prakticky, čo veta to lož. Už vtedy som k tomu v blogu napísal  i nasledovné:

Okresný súd Bratislava l. dnes možno s určitosťou považovať za Jankovskej bojovú základňu, nie za Harabinovu. „Harabinov ochrankár“, ktorý mi bol pridelený bol predtým Hrušovského ochrankár a nikto z mediálnych presstitútov ho s predsedom KDH na rozdiel od Harabina nespája. Asistenta na najvyššom súde nerobil Harabinovi ale Baricovej, dnes ústavnej sudkyni, zvolenej politikmi v parlamente.  Sklenku v roku 2014, na návrh ministra spravodlivosti Boreca, vymenoval za sudcu prezident Gašparovič. A Borec i za podpredsedu Okresného súdu Bratislava I. Žitňanská vystriedala Boreca a Sklenku vo funkcii podpredsedu súdu ponechala.

Sudkyňa Sabová: Ignorácia výkladového rozhodnutia Luxemburského súdu

Práve na tomto súde sa stalo to, že sa stratila časť spisu z Kočnerovej kauzy Technopol. Spolu so Sklenkom sú vyšetrované pre komunikáciu s Kočnerom aj sudkyne Maruniaková a Repáková, ktorým na súd pomohla práve Kaliňáková štátna tajomníčka Jankovská a jedna z nich rozhodovala aj Kočnerovú kauzu. Z Jankovskej  urobil štátnu tajomníčku na ministerstve spravodlivosti Kaliňak, keď rezort viedol nominant Smeru Borec. Potom ju pretláčal i za členku Súdnej rady, keď neuspel, nominoval ju za Smer ako kandidátku na ústavnú sudkyňu.

A toto je prosím podľa „novinára“ z Postoja Harabinova sudkyňa.

Teraz sa na svetlo sveta dostala aj výpoveď samotného Sklenku, ktorý v nej uvádza aj niektoré fakty, ako sa stal sudcom a predsedom okresného súdu. Citát z výpovede:

„K osobe JUDr. Jarmily Urbancovej môžem uviesť, že som ju spoznal a prvýkrát som sa s ňou stretol, keď som nastúpil na NS SR ako asistent sudcu NS SR sudkyni JUDr. Baricovej Stretávali sme sa v rámci porád, predporád a chodil som aj na pojednávania, keď pojednávali v rámci senátu. Postupne sme sa potom osobne zblížili. Potom sme si potykali a veľa vecí sme spolu riešili. Môžem uviesť, že čo sa týka mojej osoby, po tom čo som mal nejakú prax, tak sme spolu riešili aj justičnú skúšku moju, následne aj nejaké moje prihlásenie sa, alebo uchádzanie sa o post sudcu, takže všetky tieto veci som riešil najmä s JUDr. Urbancovou a nie s JUDr. Harabinom. Potom, keď som absolvoval výberové konanie, bol som menovaný za sudcu na OS BA I. tak sme sa ďalej s JUDr. Urbancovou stretávali, chodil som najmä ja za ňou do kancelárie na NS SR.“

O Sádovskom a Jankovskej  som hovoril od začiatku, že to sú  Kaliňákovi ľudia. Sklenka aj túto skutočnosť vo svojej výpovedi potvrdzuje, keď spomína, ako ho  Sádovský nechcel za podpredsedu súdu, lebo si myslel že Sklenka je Harabinov človek. Keď mu vysvetlili, že Sklenka nie je Harabinov človek, ale Kočnerov, tak ho Sádovský akceptoval. Sádovský Sklenkovi vysvetlil, že tu sa treba prísť najprv predstaviť a zapadnúť do partie, inak dopadne ako iní sudcovia (sudca Rajniak), ktorých Harabin tiež len tak vytiahol z klobúka.

Na záver opäť citát zo Sklenkovej výpovede, z ktorej si najlepšie urobíte obraz o rozklade justície pod výslovnou politickou taktovkou Smeru:

„Pán JUDr. Sádovský bol predseda KS BA, pred nástupom, teda ako som bol menovaný prezidentom do funkcie sudcu, som uvedenej osobe nevenoval pozornosť, ani som ho osobne nepoznal, keď JUDr. Molnárovi skončilo funkčné obdobie, tak on sa už vrátil naspäť na KS BA do agendy, ktorú predtým vykonával na trestné kolégium, už ďalej nechcel byť podpredsedom, tak p. Fulcová oslovila mňa, že či by som nechcel byť a nezobral by som to, tak som povedal, že si zoberiem čas na rozmyslenie a že jej potom poviem, či do toho idem alebo nie. Viem len toľko, že p. Sádovský mal veľký záujem, aby sa podpredsedom stal JUDr. Michal Valent, po odchode JUDr. Molnára, ani s tým sa predsedníčka nestotožnila. Nakoniec som to prijal, bol som podpredsedom, p. Borec ma vymenoval a potom keď jej končilo to obdobie, ja som sa prihlásil na výberové konanie na predsedu a teda, ako som povedal, aj p. Kočner mi chcel v uvedenej veci okrem iných pomôcť, tak vymyslel takú vec, o ktorej mi predtým nepovedal, že najskôr to skúsil tak, že Maťka Reháka poslal za predsedom p. Sádovským, lebo to nechcel riešiť napriamo, aby predseda vedel, že my sa s Kočnerom poznáme a že aj on má na tom záujem, aby som bol predseda, tak JUDr. Rehák prišiel s odpoveďou, že Sádovský skoro vyskočil z kože, keď počul moje meno, že neexistuje, že za žiadnych okolností, že som Harabinov človek, Harabinovec a že aj keď ma p. Fulcová teda navrhla do funkcie, bol som ustanovený a že som mu nebol ani predstavený a vlastne to mu prekážalo, že som sa ani sám neukázal ani ona ma nedoniesla ukázať, že som tam už vo funkcii bol vyše roka, tak toto všetko mi povedal p. Kočner na stretnutí, kde mi oznámil, že ako to vymysleli s p. Rehákom, lebo on to len tak nenechal, že sa nenechal odbiť, tak opätovne poslal Reháka za Sádovským a teda naveľa potom Sádovský súhlasil s tým, že sa stretne so mnou aj s Rehákom.

Facka spravodlivosti: Totálna ignorácia dôkazov preukazújúcich nevinu Kočnera a Zsuszovej

Sádovský bol taký dosť odmeraný vo vzťahu ku mne, povedal, že čo som si to dovolil, že bez jeho nejakého súhlasu a vedomia som sa prihlásil na uvedenú funkciu, že teda keby som tam prišiel, že mi riadne naloží, že bol na to pripravený, že predsedníčkou bude p. Kašajová, lebo že má blízko k MOST- HÍD aj ju pozná, domnieval sa a nechcel ísť proti ministerke. Ja som mu povedal, že ja neviem ako to chodí, že som nevedel, že som sa mu mal  prísť predstaviť, že ani p. Fulcová mi nikdy nič také nepovedala, nenaznačila ani nič neuviedla a ja som sa len opýtal, že ako môže Kašajová vyhrať výberové konanie, keď pár mesiacov, také krátke obdobie predtým sa prihlásila na výberové konanie OS BA IV. a tam jej riadne naložili a nebola úspešná. On mi povedal, že to je nič, že to si obháji. Potom mi povedal, že ma musia najskôr spoznať predsedovia, musím sadnúť do partie, že takto dopadol aj predseda OS Pezinka p. Rajniak. On mi povedal tiež, že ho Harabin vytiahol z klobúka a keď bol on podpredseda na KS, že on to tam všetko riešil a aj z pozície podpredsedu môžem vybavovať a riešiť veci. 

Vypili sme dve fľaše vínka a ja som povedal, že na to výberové konanie nepôjdem, že sa ospravedlňujem a tak som aj urobil.  Výberové konanie dopadlo tak, že p. Kašajová nebola úspešná, čo bol prekvapený a potom sme začali intenzívne spolupracovať, tzn., že vtedy sme si už vymenili telefónne čísla, chodil som za ním do kancelárie, riešili sme spolu viacero vecí preloženie sudkýň, Mirku Repákovú sme spolu riešili, jej preloženie, no toto som už uviedol. Čo sa týka vzťahu Kočnera so Sádovským, tak viem, že sa poznali, ale čo sa týka nejakých krokov a záujmov vo vzťahu ku mne alebo Repákovej, tak viem, že Kočner mi vždy povedal, že pôjde za Kalim, alebo povie Kalimu, aby išiel za Ľuboškom a aby to s ním vyriešil.“

Sudkyňa Sabová je presvedčená, že sa pokúšam ovplyvňovať jej rozhodnutie, podala trestné oznámenie

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies