Facka spravodlivosti: Totálna ignorácia dôkazov preukazújúcich nevinu Kočnera a Zsuszovej

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku  dnes pokračuje pojednávanie vo veci vraždy Jána Kuciaka výsluchom svedka Zoltána Andruskóa, ktorý už bol za účasť na tejto vražde odsúdený  prvostupňnovým súdom. Obhajoba postupne spochybňuje obžalobu listinami zabezpečenými políciou.

Andruskóove výpovede

Andruskó pred dvoma týždnami  najskôr vyšetrovateľov šokoval svojim vyjadrením o tom, že za prípravami vráž prokurátorov a Kuciaka stojí podnikateľ Boris Galial a jeho nevlastný syn Dušan Kracina. V liste napísanom rukou zdôrazňuje, že bol podvedený políciou, ktorá mu sľúbila beztrestnosť.

Andruskó na pojednávaní intenzívne popiera, že by si od Zsuzsovej požičiaval v minulosti peniaze, konkrétne sumu  dvadsaťtisíc eur. Andruskóove svedectvo sa nezakladá na pravde. Polícia totiž už pri domovej prehliadke u Zsuzsovej  našla dvestoeurové bankovky, na ktorých bola Andruskóova DNA.  Išlo asi o desať  tisíc eur. Tieto bankovky Zsuzsová označila za úroky, ktoré jej mal Andruskó vrátiť niekoľko dní po vražde.

Sudkyňa Sabová: Ignorácia výkladového rozhodnutia Luxemburského súdu

Tvrdenie Andruskóa o tom, že išlo peniaze za vykonanie vraždy, vyvracia aj dlhodobá komunikácia  o tom, že ho Zsuzsová dlhodobo vyzývala k splateniu požičaných peňazí, a najmä komunikácia, v ktorej sa obaja dohadovali, či túto pôžičku overia podpismi u notára. Hoci sa na tom, podľa tejto komunikácie, dohodli,  k podpisu u notára nikdy nedošlo. Zsuzsová na tom nakoniec netrvala a zrejme teraz doplatila na to, že Andruskóovi dôverovala.

Andruskó dnes odpovedal aj na otázky obhajkyne Vestenickej , či mal za svoje svedectvo prisľúbené nejaké výhody. Na čo reagoval tak, že jasne povedal, že jeho advokátka zabezpečila dohodu s prokurátorom Turanom, podľa ktorej mal dostať osem rokov.

V trestnom spise sa nachádzajú dve vyjadrenia Andruskóa v súvislosti so spomínanou dohodou. Podľa prvého vyjadrenia, ktoré urobil pri skúmaní duševného stavu, za svedeckú výpoveď voči Kočnerovi a Zsuzsovej  mal dosť deväť rokov nepodmienečne s tým, že po šiestich rokoch  mal byť prepustený na slobodu.  Druhá dohoda, o ktorej sa zmienil pred dvoma týždňami bola, že mu v priebehu vyšetrovania prípadu sľúbili absolútnu beztrestnosť.  A to aj napriek tomu, že Andruskó  je už obžalovaný v inej veci, ide o ekonomickú trestnú činnosť, podvody s DPH a nezákonné likvidácie firiem.

Andruskó na pojednávaní predstavil tretiu verziu dohody.  Údajne mu znova prisľúbili nižší trest, tentokrát „iba“ osem rokov.

Sudkyňa odmieta vykonať dokazovanie čítaním komunikácie medzi  Andruskóom a Zsuzsovou, zrejme preto, lebo v prípade zverejnenia tejto časti komunikácie o pôžičke musí byť každému jasné, že Zsuszová  Andruskóovi nedávala žiadnu zálohu za vraždu, ale išlo o pôžičku na kúpu bytu.

Ak Andruskó vracal po vražde peniaze Zsuzsovej späť, čo je preukázané v spise,  bol by možno v histórii Slovenska prvým nájomným vrahom, ktorý objednávateľovi a sprostredkovateľovi vrátil peniaze, ktoré údajne dostal ako zálohu za vraždu.

Sudkyňa Sabová je presvedčená, že sa pokúšam ovplyvňovať jej rozhodnutie, podala trestné oznámenie

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies