Slováci potrebujú o vakcinácii proti Covid normálne odborné informácie – pozitíva aj negatíva.

„Vakcína je sloboda“. „Vakcína je úsmev“. Toto musí byť zlý sen. Takúto hlúpu propagandu by si nelajzol ani Kim Čong-un.

Ľudia na Slovensku nepotrebujú pozerať na vysmiatu Zuzanu Čaputovú, či nejaké nevzdelané celebritky. Čo tí vedia o vakcínach? Už tam chýba iba telocvikár Pročko a povzbudivý nadpis – „Vakcína je kotúľ vpred!“.

Slováci potrebujú normálne odborné informácie – pozitíva aj negatíva. Potrebujú vedieť, že vás to môže aj zabiť. Potrebujú vedieť, čo riskujú. Potrebujú poznať vedľajšie účinky. To fakt chceme tak veľa?

Takáto jednostranná propaganda je priamo kritizovaná v najnovšej rezolúcii Parlamentného zhromaždenia Rady Európy, v ktorej sa jasne hovorí o potrebe informovať ľudí aj o negatívnych vedľajších účinkoch – tu na Slovensku musel až zomrieť človek na následky očkovania, aby „Duch Svätý“ Krajčí vykoktal slovo „fragilita“.

Parlamentné zhromaždenie Rady Európy, v ktorom som roky pôsobil ako vedúci slovenskej delegácie, aj ako podpredseda zhromaždenia, vyzýva k tomu, aby očkovanie v žiadnom prípade nebolo povinné a aby nikto nebol tlačený do očkovania politicky, sociálne ani nijako inak.

V rezolúcii sa jasne píše, že ľudia, ktorí sa nedajú zaočkovať, nesmú byť nijakým spôsobom diskriminovaní. Ich voľba musí byť čisto dobrovoľná a informovaná. Presne o tomto hovoríme v Smere od prvého momentu.

Žiadne vysmiate  Šeligy s ihlou v pleci. Žiadne vymývanie mozgov. Žiaden nátlak. Ale normálny racionálny prístup k občanom. Áno, aj v Rade Európe zdôrazňujú, že vnímajú očkovanie ako nádej, ale nerobia preto ešte zo seba propagandistické oddelenie Pfizeru.

Naopak, v rezolúcii sa jasne píše, že treba venovať špeciálnu pozornosť tomu, aby sme zabránili farmaceutickým firmám, že budú bohatnúť na úkor verejných záujmov. Presne toto hovoríme – farmaloby sa nedá veriť!

Mimochodom, túto rezolúciu prijali poslanci Parlamentného zhromaždenia naprieč politickým spektrom a prakticky zo všetkých štátov, počnúc Ruskou federáciou a končiac západnými mocnosťami. A viete, ako hlasovali slovenskí poslanci?

Nijako. Neboli prítomní. Vo výpise z hlasovania po nich nie je ani stopy. Hlavne, že si dali špeciálne záležať, aby Blahu vyhodili z delegácie, hoci opozícia by mala mať právo nominovať svojho poslanca – Smeru v tom zabránili. Mňa vylúčili. A sami na rokovania Rady Európy kašľú.

V slovenskej delegácii je neobsadené miesto pre Smer, lebo nás zarezali. Zato tam ako vedúca slovenskej delegácie svieti poslankyňa Anna Záborská z OĽaNo a dokonca poslanec Juraj Šeliga zo Za ľudí. Kde boli títo veľkí „demokrati“, keď si mali plniť svoje povinnosti?

Prečo nehlasovali o rezolúcii o vakcinácii? Keď sa treba predbehnúť pred zdravotníkov pri očkovaní, tak je papaláš Šeliga prvý v rade. Ale keď treba reprezentovať Slovensko v Rade Európy, tak sa fláka. Hanba!

Nie, vakcína nie je sloboda. Ani úsmev. Ani kotúľ vpred. Je to vážna odborná medicínska otázka, vážne riziko, vážne rozhodnutie. Je potrebné ho robiť zodpovedne, dať ľuďom objektívne informácie a neoblbovať ľudí detinskou propagandou za 80 tisíc eur.

Berte si príklad z Rady Európy, Matovičovci a nerobte z ľudí stádo, ktoré treba silou mocou nahnať do ohrádky. Toto je cez všetky čiary!

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies