Slovensko má najväčšie obmedzovanie slobody, aj najviac úmrtí.

Premiér Matovič sa nám zase vyplakal na sieti.

On vlastne nič iné nerobí. Slovensko sa vďaka jeho nekonečnej hlúposti a tvrdohlavosti prepracovalo na špicu svetovej v hitparády v kategórií death metal a všetko, na čo sa oň zmôže je – status.

Vycapuje tam pre svojich „svedkov Matovičových“ graf, ktorý má akože ukázať, že on za nič nemôže – to všetko Sulík a odborníci a asi aj Fico za to nejako určite môže.

Smola je, že ten jeho slávny graf jasne ukazuje, že za všetko môže Matovič a to jeho absurdné celoplošné testovanie. Veď si tú krivku pozrite.

Najskôr tam máte až do septembra Malú dunajskú nížinu, potom Matovič ohlási, že preberá žezlo a odrazu vám vyrastie Gerlachovský štít.

A potom chalan zhodí atómovú bombu a my sme odrazu v Himalájach. Po druhej atómovke dosahujeme Mont Everest a sme najvyšší na svete – v počte mŕtvych. Gratulujeme.

Ešte aspoň jeden status od premiéra poprosíme. Lebo takto rieši problémy líder. Plače na internete a vyhovára sa na iných.

Vo svete máte štáty, ktoré sa vydali cestou uvoľňovania a čo najväčšej slobody. Decká do školy, ľudia do práce, rúška nasadili ako poslední. V USA je to napríklad Texas, v Európe to bolo Švédsko.

Potom máte štáty, ktoré naopak idú cestou čo najväčších obmedzení. Decká doma, všetko zavreté, s rúškami pomaly aj do postele. Je to napríklad Kalifornia v USA. Ale aj Slovensko.

A viete, čo je úžasné – oba typy štátov majú zhruba rovnaké počty úmrtí aj nakazených. Už zase sa historicky dostávame k tomu istému záveru ako v roku 1945 – fašizmus zjavne nie je riešenie, ani ten pandemický.

Slovensko má najhoršie z oboch svetov – aj najväčšie obmedzovanie slobody, aj najviac úmrtí. A plus bonus v podobe povinných testovačiek, ktoré nemajú nikde. A vďaka tomu sme sa vyhupli na najhoršie čísla na svete.

Čím to asi je, že sme najhorší na svete, keď máme všetko to isté, ako tí ostatní, akurát máme navyše aj celoplošné testovanie. Už vám to docvaklo, pán premiér? Blik!

Matovič zlyhal na plnej čiare. V akejkoľvek inej krajine, ktorá by sa dostala na čelo svetových rebríčkov v počte úmrtí, by okamžite odstupovala vláda. Tu to vyšinutý desaťpercentný premiér odbaví statusom a ide sa ďalej. Však čo – dobre bude.

Ako hovorí jedno milé arabské príslovie – keď nepríde Mohamed k hore, musí hora k Mohamedovi. Keď Matovič nechce odstúpiť, musia mu ľudia ukázať, nech sa prace.

Petícia na referendum je v plnom prúde.

Dáme Matoviča dole, ak nás dovtedy všetkých nepozabíja…

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies