Situácia okolo Pavla Forischa začína naberať nový rozmer

V posledných dňoch mapujeme situáciu okolo Pavla Forischa, ktorý je vo vážnom zdravotnom stave hospitalizovaný v zahraničí.

Viac ako 50 trestných oznámení, výsledky v nedohľadne…

Forisch a Žiaran, v súvislosti s finančnou skupinou Penta, podali nemalé množstvo trestných oznámení. Týkali sa predovšetkým spoločnosti Penta. Pred niekoľkými týždňami sme zverejnili okolnosti súvisiace  s  konkurzom na spoločnosť Mecom Group Humenné, iniciovaný firmou Mekom Ukrajina, ktorá sa cez konkurz snaží dostať k peniazom, ktorých vyplatenie vyplýva zo zmluvy o výhradnom zastúpení. Zmluvu medzi sebou podpísali spoločnosť Mecom Group Humenné za slovenskú a Mekom Ukrajina za ukrajinskú stranu. Keďže slovenský Mecom zmluvu porušil, ukrajinský partner si nárokuje vyplatenie finančných prostriedkov ako  odškodné za ujmy spôsobené nedodržaním zmluvných podmienok.

Spoločnosť Mecom Humenné, dodala súdu, ktorý mal o konkurze rozhodnúť, falošné bankové výpisy. Tento fakt Žiaran s Forischom napadli, ale aj preukázali znaleckým posudkom, vypracovaným na vlastné náklady. Znalecký posudok potvrdil, že výpisy sú falošné. Následne podali vo veci veci trestné oznámenie. Pokiaľ by, ktorýkoľvek občan dodal ako dôkaz na súd falošnú listinu,či bankový výpis, bol by nepodmienečne odsúdený. Ibaže v prípade Penty sa nemeria rovnakým metrom.

V súvislosti s výrobkami  firmy Mecom, Forisch   a Žiaran  poukázali na výskyt životu nebezpečnej baktérie Listéria Monocytogenes. Ako zhodne uvádzajú, namiesto toho, aby sa OČTK začali podnetmi seriózne zaoberať a súdy spravodlivo rozhodovať, obaja čelia obvineniu z vydierania spoločnosti Mecom. Z informácií, ktoré poskytli, je zjavné,  že zistenia riešili vždy zákonnou cestou. Ak by však trestné oznámenie, týkajúce sa falošných bankových výpisov bolo nestranne vyšetrené, Penta by pravdepodobne o Mecom prišla. Ibaže, na Slovensku sa nevyšetruje, ale ovplyvňuje.   Všetky potrebné informácie nájdete v článku tu:

Ďalší konkurz voči spoločnosti Mecom Group sa blíži, špina ide na povrch

K výskytu baktérie Listéria Monocytogenes:

Preukázanie výskytu baktérie Listeria Monocytogenes, je podľa spoločnosti Mecom vydieranie

O Pentu sa pred svojou smrťou intenzívne zaujímal aj Ján Kuciak…

Trestné oznámenia, ktoré Žiaran s Forischom podali sa týkali rôznej ekonomickej trestnej činnosti, ktorej spoločným menovateľom je Penta. Jedná sa v nich o upozornenie na podvody s prevodmi v Digital parku, Pôdohospodárskej platobnej agentúre, hospodárenie spoločnosti Mecom, ktorá je skoro stále v strate a skoro vôbec neplatí dane, hoci po ôsmych rokoch, podľa tvrdení Stana Žiarana mala obrat cca 1 miliardu. Ďalej poukázali na podivné hospodárenie v rámci siete lekární Dr. Max, podivné vlastnícke prevody v rámci prešovského zdravotníctva. Ďalšia z čerešničiek na torte je Privatbanka, patriaca opäť Pente.  Penta si ponechala 370 miliónov zo zdravotného poistenia v čase, keď bol zisk z tejto aktivity zakázaný a o ďalších 500 miliónov sa súdi so Slovenskou republikou, poukázali na podvod pri spájaní zdravotných poisťovní Apollo a Dôvera, kedy odplávalo na Cyprus 400 miliónov. O tom, ako pokračuje spor Slovenskej republiky s Pentou sa dozviete napríklad aj tu:

 

Stanislav Žiaran nadviazal kontakt s Jánom Kuciakom, ktorému poskytol obrovské množstvo dôkazov a materiálu k týmto všetkým podaniam. Kuciak si všetky informácie preveroval. Postupne zisťoval, že sa zakladajú na pravde. Mal množstvo rozpracovaných vecí: 

Nájdeme spojitosť…?

Ján Kuciak robil na veciach, pre ktoré podali Forisch a Žiaran trestné oznámenie. Kuciaka zavraždili, Forisch je hospitalizovaný v zahraničí a jeho stav je naďalej vážny.  Žiarana, Forischa a niekoľko ďalších osôb po podaní trestných oznámení zadržalo policajné komando, zobrali im všetky materiáli súvisiace aj s prácou Jána Kuciaka, Forischovu zdravotnú dokumentáciu, ktoré vôbec nesúvisia s pôvodne  zverejneným zámerom operácie „HYENA“.

Teda každý, kto mal niečo proti Pente, mal vážny problém, pri ktorom bol ohrozený jeho život a zdravie. Okrem jedného človeka. Človeka, ktorý sa na verejnosti v minulosti prezentoval, ako bojovník proti oligarchom, mafii a korupcii.  Haščák sa má v rozhovore vyjadriť, že človek bude robiť čo treba, pretože dostal kráľovsky zaplatené. Je naozaj pozoruhodné, že tento človek právne zastupuje nielen rodinu Jána Kuciaka, ale napríklad aj spoločnosť Mecom. Samozrejme viac svetla do problematiky prinesie zverejnenie spomínanej komunikácie z Threemy cez seriózne médiá, ktoré sa zverejňovaním informácií z tejto aplikácie dlhodobo prezentujú. Teda snáď sa zverejnenia dočkáme aj v prípade, že sa týka úplne iného politického tábora, ako doteraz.

Na záver vcelku dôležitá a zaujímavá informácia…

V nemocnici, v ktorej je hospitalizovaný Pavol Forisch, sú podľa informácií získaných včera sprísnené bezpečnostné opatrenia. Zdravotný stav Pavla Forischa je naďalej vážny a od včera platí prísny zákaz navštíviť jeho osobu. Podľa dostupných informácií, čaká Slovensko medzinárodná blamáž.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies