Slovensko má nekompetentnú vládu s nekompetentnými poslancami

Myslím, že po dnešku, keď sme videli pred kamerami v plnej nahote poslanecký klub OĽaNO a mohli sa presvedčiť, čo za zbierku lumenov to je, je čas pripomenúť si, prečo by tu s nimi nikdy nebolo dobre.
A to ani vtedy, ak by „nekradli“.

Áno, vtedy, ak by sa rozhodli byť spokojní akurát so svojimi poslaneckými platmi (najľahšie zarobené peniaze v republike, päťtisíc mesačne za trochu pokrikovania v pléne), ich ministri s ministerskými a vodca si povedal, že mu stačí tých 20 miliónov za voľby. A kradnutie by prenechali kollárovcom a všelijakým dobrodušným biznismenom a konzultantom, ktorí už okolo nich krúžia.

Takže – prečo by nikdy s nimi dobre nebolo, aj keby to boli relatívne čisté duše? Pretože to na spravovanie štátu nestačí.

Všeobecné povedomie je často také, že veď predsa stačí, aby sa na vládny post dostal niekto „dobrý“, nie? A ten už zariadi, aby sa napríklad peniaze poslali niekam, kde to bude dobre.

V realite takýto jednoduchý, pardón obyčajný, človek spadne do rozhodovania o eurofondoch, a tam zrazu všetci hovoria o nejakých kondicionalitách, intervenčnej logike, prioritných osiach, mnohostranových manuáloch operačných programov… Chcel by som vidieť, ako o niečom môže rozhodovať niekto, kto nemá šajnu o tom, čo sa okolo neho hovorí.

Mimoriadna správa ! Firma Threema oficiálne potvrdila, že obsah sa dá sfalšovať!

Alebo príde na ministerstvo zdravotníctva a, samozrejme, chce aby „dobre bolo“. Potom k analýze možnej stavby nemocnice dostane desiatky strán prepočtov s veľmi komplikovanými grafmi, do toho nejaké divné termíny ako „čistá súčasná hodnota“ alebo „diskontovanie“. Zároveň zistí, že ono to, napodiv, vôbec nefunguje tak, že veľmi silno bude chcieť a trvať na tom, aby už sa už všetci lekári správali k pacientom slušne a aby neboli dlhé čakacie doby – a ono to, napriek tomu silnému chceniu, nebude fungovať! Ako to?!

Iné formy zrady číhajú na medzinárodnej scéne. Tam sa politici väčšinou správajú uhladene, takže taký jednoduchý, pardón, obyčajný, človek si povie, tak som si s tým Macronom, Kurzom alebo Merkelovou alebo vietnamským či kubánskym predsedom vlády chvíľu pohovoril, už som štátnik. Oni vám ale do očí nepovedia, čo si o vás myslia. Len potom postupne zisťujete, že vás pri lobingu za slovenského kandidáta na nejaký dôležitý post ignorujú, prípadne vás v tom Vietname ignorujú, ak sa chystáte lobovať za zákazky, keď im naše firmy chcú dodať napríklad strojárske výrobky.

Dúfam, že som to vysvetlil jasne. Skrátim to: máme nekompetentnú vládu s nekompetentnými poslancami, kruto na to doplatíme.

Sudkyňa Sabová včera na pojednávaní prerazila dno vyhrážaním sa obžalovanej Zsuzsovej

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies