Sme rodina nepodporí ďalšie kolo plošného testovania na koronavírus

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo povedal, že je za to, aby na Slovensku od pondelka 8. februára fungoval COVID automat, na ktorom sa vláda dohodla.

Hnutie Sme rodina nepodporí ďalšie kolo plošného testovania obyvateľov Slovenska na koronavírus. V dnešnej diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo to povedal predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina). Zároveň je za to, aby na Slovensku od pondelka 8. februára fungoval COVID automat, na ktorom sa vláda dohodla.

„Nepodporím nič iné a ak bude chcieť niekto niečo meniť, tak sa voči tomu v hnutí postavíme. Ľudia už toho majú plné zuby, keďže každý deň dostávajú nové informácie,” odôvodnil šéf zákonodarného orgánu.

V uvedenej relácii sa vyjadril aj k odvolaniu podpredsedu vlády Hollého.

Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár neodvolá Štefana Holého (obaja Sme rodina) z funkcie podpredsedu vlády pre legislatívu a strategické plánovanie. Povedal to v dnešnej diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo. Reagoval tak na Holého výnimku, na základe ktorej mohol cestovať do Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska za svojou rodinou aj počas núdzového stavu, ktorý platí na Slovensku. Podľa Kollára Holý nijako neporušil zákon, situáciu však ešte preverí.

„Príde mi ako nezmysel, že by si Štefan Holý udelil výnimku sám sebe. Ak však nejako porušil zákon, budem to riešiť,“ dodal Kollár.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies