Sme rodina nezahlasuje za zákon, ktorý zvýhodňuje očkovaných

Sme rodina nezahlasuje za novelu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorou majú zaočkovaní získať výhody. Vyhlásil to dnes predseda parlamentu a hnutia Boris Kollár. Zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 by mali mať po novom viac slobody, napríklad pri vstupe do prevádzok, či na hromadné podujatia.

Kollár pripomenul, že pred mesiacom predmetnú právnu úpravu vetovali a nedostala sa tak na rokovanie Národnej rady SR. Ako uviedol, tzv. očkovací zákon hnutie nepodporuje aj pre to, že k nemu dostal len prísľuby o tom, že možno budú hradené dva PCR testy a na antigénové testovanie budú musieť ľudia chodiť do nemocnice. „Pýtam sa, ako budú ľudia chodiť 30, 40 kilometrov za 5 eurový antigén,“ povedal predseda parlamentu s tým, že ide o absolútne obmedzovanie ľudí. Podotkol tiež, že nie je vyriešená ani situácia s pendlermi. Hnutie požaduje, aby pendleri chodili do práce bez akéhokoľvek problému len na základe preukazu pendlera. Ak sa situácia zhorší, potom sa môžu podľa neho pravidlá prehodnotiť. Ak pendlerov štát obmedzí, mal by PCR testy v plnej miere hradiť.

Predseda hnutia Sme rodina opakovane zdôraznil, že očkovanie je jediná cesta k slobode a je za to, aby sa ľudia očkovali v čo najväčšej miere. „Absolútne však odmietame kategorizovať ľudí na dve kategórie, teda tých, ktorí sú očkovaní a môžu všetko a tých, ktorí nie sú a nemôžu nič alebo ich to bude stáť finančné zruinovanie rodín,“ uzavrel Kollár.

Protest pred parlamentom – mediálna verzia a realita

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies