SMER-SD: Po vyhostení ruských diplomatov sa zhoršia slovensko-ruské vzťahy

Strana Smer-SD nevidí dôvody na úmyselné zhoršovanie slovensko-ruských vzťahov, ku ktorému určite podľa predstaviteľov strany príde práve po vyhostení troch ruských diplomatov. Na dnešnej tlačovej besede to uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico. Doplnil, že vyhostenie troch ruských diplomatov nemá žiadny praktický význam a vyhlásenie vládnych predstaviteľov z 22. apríla poškodilo záujmy SR.

„Chceme v strane Smer-SD postaviť otázku, ako sme týmto nezmyselným krokom pomohli Českej republike?“ uviedol Fico s tým, že SR ako jediná krajina poslala troch ruských diplomatov zo svojho územia preč.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) vo štvrtok 22. apríla informoval, že Slovensko pristúpilo k vyhosteniu troch ruských diplomatov po dôkladnom vyhodnotení informácií slovenských spravodajských služieb, ktoré úzko spolupracujú so službami spojeneckých krajín. „Naše spravodajské zložky informovali o pôsobení, ktoré je nezlučiteľné s diplomatickou činnosťou na území SR,“ povedal minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies