Smer víťazom volieb

Predvolebná kampaň začala prieskumom

Podľa prieskumu agentúry Polis by Smer – SD vyhrala najbližšie voľby so skóre 19,1% hneď pred stranou Hlas- SD, ktorá by získala 17% a na treťom mieste by Skončila SaS s výšledkom 15,6 % .

takéto výsledky by však znamenali, že by SMER získal až 34 kresiel v parlamente.

 

 

Z prieskumu vyplýva, že preferenčné hlasy Oľano klesli na 6,1 % , čo súvisí s inou anketovou otázkou, podľa ktorej hlavným vinníkom vládnej krízy na Slovenskou je Igor Matovič, ktorému to pripisuje až 38,9% ludí.

Potenciál Smeru je až 40%

Podľa agentúry Polis však tieto čísla nie sú konečné, podľa radikalizácie ekonomickej a sociálnej situácie sa dokonca očakáva, že Smer by mohol dosiahnúť až 40%-né preferencie vo voľbách. Pri takýchto výsledkoch preto bude pre Smer relatívne jednoduché si vybrať koaličného partnera a s istotou sa dá tvrdíť, že aj keď možno SaS bude mať dobrý potenciál z matematického hľadiska, ale rozkolísanosť liberálov môže byť riziková pre akúkoľvek vládu.Logickým partnerom  pre dvojvládu by mohol byť potom Hlas- SD a podľa výsledkov a orientácie, či stability a kontrolovatelnosti skôr SME rodina ako KDH či iné marginálne strany.

Pre Smer by tak bolo zabezpečené ovládnutie klúčových silových a ekonomických rezortov, čo pre bezpečnosť a ozdravenie a stabilizáciu spoločnosti je klúčové.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies