SNS  vyzýva predsedu vlády, aby sa ospravedlnil Maďarom a Poliakom, že ich nepodporil voči Bruselu

Slovenská národná strana vyzýva predsedu vlády Igora Matoviča, aby sa politicky poučil. Včera spolu s ministrom vnútra Mikulcom vítali viac ako 200 zdravotníkov z Poľskej republiky.

Oceňujeme toto gesto, ktoré je prejavom priateľstva a vzťahov V4, ktoré sme budovali aj v predchádzajúcej vláde. Vždy som hovoril, že migračná kríza má byť pre nás mementom, ako sme ju spolu s Čechmi, Poliakmi a Maďarmi zvládli. Snažili sme sa budovať formáty V4 a približovať ich k Francúzsku, Nemecku na parlamentnej úrovni, aby sme ukázali, že V4 je formát, ktorá posilňuje Európsku úniu a nie ju rozbíja.

Práve v takýchto situáciách ako je Covid, sa musí takisto spoločne postupovať. Práve štáty V4 mali hovoriť štátom ako sú Francúzsko a Nemecko, že je potrebné spoločne postupovať v testovaní či očkovaní.

Veríme, že sa predseda vlády a táto vláda politicky poučia a nebudú rozbíjať formát V4, a že sa Poliakom a Maďarom ospravedlnia za to, že ich nepodporili v Bruseli, keď ich bruselský úradník šikanoval za to, že majú iné právne názory.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies