V Nitre klesol počet pozitívnych testov hlboko pod jedno percento

V piatok zistili pri plošnom testovaní v Nitre 0,72-percentnú mieru pozitívnych testov, týždeň predtým to bolo 1,03 percenta a pred dvoma týždňami až 2,79 percenta.

V Nitre v piatok počas tretieho kola plošného testovania na COVID-19 otestovali 12 179 ľudí. Pozitívny výsledok testu malo 88 z nich, čo je 0,72 percenta. O výsledku piatkového testovania informoval primátor Marek Hattas. V piatok pred týždňom pri takmer rovnakom počte vykonaných testov zaznamenali v Nitre 1,03 percenta pozitívne testovaných, pred dvoma týždňami 2,79 percenta.

Plošné testovanie v Nitre pokračuje aj v sobotu a v nedeľu, po oba dni od 8:00 do 17:00, pričom posledné odbery budú vykonané o 16:30. Testovanie prebieha aj vo Vrábľoch a obciach okresu Nitra.

Mesto Nitra aj okolité obce začali testovať dobrovoľne po dramatickom zhoršení situácie s ochorením COVID-19 na prelome rokov. Pred dvoma týždňami v prvom kole testovania zachytili v okrese 2 319 ľudí s pozitívnym výsledkom, čo bola 2,43-percentná miera pozitivity. Pred týždňom v druhom kole bolo pozitívne testovaných už len 1 106 ľudí, čo je 1,27-percentná miera pozitivity.

V okrese Nitra je už od 11. januára potrebný negatívny výsledok antigénového alebo PCR testu aj na cestu do práce, do prírody alebo na výdajné miesta internetových obchodov. Pre ostatné územie Slovenska bude prísnejší lockdown platiť od stredy 27. januára.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies