Sorosove deti vedia, že láska je super, ale prachy si za ni nekoupíš…

A je to. Dohodli sa. Ešte budú pár dní robiť tanečky, ale vláda ide ďalej. Presne, ako sme hovorili – jediná šanca, ako je ich dať dole, je referendum.

Remišová zradila Sulíka. Vláda bude pokračovať ako trojkoalícia bez SaS. Matovič sa na čas stiahne, poverí svojho chvostíka Hegera, aby robil bábkového premiéra a bude riadiť krajinu z parlamentu.

Po dnešných precitnutých výstupoch Sulíka a Cigánikovej je to jasné ako facka. SaS-ku vyšachovali. Počkajú, kým sa do stredy ministri SaS-ky sami dobrovoľne vzdajú funkcií. A s rehotom to zložia bez nich.

Kreslá, ktoré ostanú po SaS-ke si rozoberú ako supy. Remišovú si Matovič kúpil ministerskou stoličkou navyše, na ktorú by hentá trojpercentná smiešnosť, ktorá si hovorí Za ľudí, ale funguje ako Bez ľudí, nikdy nedosiahla.

Boris Kollár je celý nadšený, že bude mať jeden rezort navyše – budú ďalšie kšefty. Matovič mu sľúbil, že sa postará o prokuratúru – polke Sme rodiny hrozí basa, a tak Boris zahlasuje aj za blahorečenie Sorosa, keby to od neho chceli. Ostanú s Matovičom až do trpkého konca.

Matovič si počká na to, keď odstúpi Sulík. Až potom sa vzdá on. SaS už nebude v koalícii, takže dosiahne svoj cieľ. A vládu bude mať aj tak pod svojou kontrolou, Heger funguje ako autíčko na ovládanie.

Sulík zo seba urobí idiota. Dve plešky to u prezidentky kompletne domrvili. Príliš tlačili na pílu. Nepochopili, že Američania/Čaputová chcú pád Matoviča, nie pád pravicovej vlády. Matovič im doniesol svoj skalp a na výmenu žiadal, aby si dal Sulík odchod. A ten mu na to skočil.

SaS-ka príde o ministerské pozície a nič nezíska. Nebude môcť štekať, že ju vyhodili z vlády – veď pôjde o jej dobrovoľné rozhodnutie. Matovič zo Sulíka urobí rozbíjača pravice, možno mu v parlamente hodí aj striekačky na hlavu – budú sa tam klbčiť ako malé deti.

Matovič u Čaputovej/Brinkovej vyjednal podporu amerických médií pri likvidácii Sulíka. Dajú SaS-ke nálepku hrobára pravice, čo všetko vždy rozbije – najskôr Radičovú a teraz chcel aj Matoviča, Sulík je nenapraviteľný Judáš! Za pár mesiacov spadne na 5%. O to sa postarajú.

SaS-kári ostanú izolovaní v opozícii – ani s vládou, ani proti vláde, taký neoliberálny mačkopes. PS-ka ich bude pomaly požierať – s podporou ambasády. Sulík s Grohlingom a Klusom sa vrátia do parlamentu, Korčok ostane na ocot.

Matovič sa z pomsty za Ukrajinu a Maďarsko postará, že Korčokovi na ministerstve nedajú ani miesto kuchára na ambasáde v Kišineve. Nabubralý Ivan spľasne ako bublina od Hubba Bubba.

Čiže – trojkoalícia OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí. O chvíľu bude ďalšia kríza, pretože hŕstku slniečkarov zo Za ľudí náboženský Taliban z OĽaNO rozdupe na rešeto. Ale Žaludi vedia, že by aj tak neprežili – a tak z toho aspoň vydolujú nejaké kšefty.

Teraz sa už len čaká do stredy. Musia totiž počkať, kým neodstúpi Sulík. Potom sa celý manéver začne. Ešte je otázka, či to Remišová nevyužije aj na to, aby sa zbavila Kolíkovej, s ktorou sa zlostne mastia ako čarodejnice o oko v Súboji titánov.

Ak by Matovič s demisiou otáľal, tak Kolíková odíde, ako sľúbila – a uvoľní tým ďalšiu stoličku pre stranu. „Ach, Mária, ty ideš, no čo už s tebou, budeš nám chýbať“ – zamumle Veronika smutne… a doma bude otvárať šampanské.

Šeliga sa už celý trase na rezort spravodlivosti, Remišová si ho týmto kúpi – Sorosove deti vedia, že láska je super, ale prachy si za ni nekoupíš. A keby sa takto Remišová zbavila Kolíkovej, tak si upevní pozíciu v strane. Či v polotučnom mlieku. Či ako to volajú.

Kým toto celé sprocesujú, na Slovensku bude zhruba 9500 alebo 10 tisíc mŕtvych. Rozvrátený štát, nulová pomoc, vojenský režim, chaos. To je im jedno. Oni sa udržia pri válovoch a to je jediné, čo ich zaujíma.

Trojkoalícia na čele s nesvojprávnym kazateľom Hegerom. A s nabudeným Matovičom, ktorý bude ťahať motúzikmi a šaškovať z parlamentu. Nezmení sa nič – stále ten istý chaos. A rozhodujúci koaličný partner ostane naďalej skrytý – americká ambasáda.

Pripravte sa na ďalšie mesiace hrôzy. Zarezať sa to dá jediným spôsobom – referendom. Heslo dňa je stále to isté: zbierame, zbierame, zbierame!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies