Spis SIS a strach jej príslušníkov o život seba a svojich rodín

Senát špecializovaného trestného súdu ide odsúdiť troch občanov na dvadsať ročné tresty, hoci má dostatok informácií o tom, že všetky úkony spojené s urovnaním kauzy Markíza, ukončené podpísaním zmeniek sú v archíve SIS.

Na listinách Slovenskej informačnej služby je nielen presný popis urovnania sporu zmenkami, ale aj následné prerozdelenie finančných prostriedkov po uhradení súm uvedených na zmenkách.

Korunný svedok Peter Tóth

Kariéru v  službe začal Peter Tóth na poste legalizanta tzv. paralelnej informačnej služby riadenej Mitrom a koordinovanej Cibulom. Po odchode Lexu zo služby, keď sa stal Mitro šéfom SIS, Peter Tóth pôsobil už ako legalizant legálnej SIS. Po niekoľkých mesiacoch pôsobenia v službe stal sa jej príslušníkom a následne riaditeľom kontrarozviedky. Keďže po niekoľkých dňoch od nástupu do funkcie bol prichytený pri pokuse o vynášanie vážnych spravodajských materiálov a bezprostredne spackal akciu, namierenú proti Mikulášovi Dzurindovi a novinárom, na poste riaditeľa kontrarozviedky strávil necelý mesiac.

Ako súvisí kauza Markíza a Peter Tóth

Slovenská informačná služba vyčlenila na kauzu Markíza sedem ľudí. Na sledovanie Mariána Kočnera bol nasadený Peter Tóth. Od vstupu Gamatexu do Markízy ako jediný novinár, v centre diania, komunikoval s predstaviteľmi Gamatexu, a istú úlohu zohral aj pri doriešení sporu.  Peter Tóth po urovnaní sporu, respektíve po uhradení prvých štyridsať miliónov Kočnerovi preberal päť miliónov určených do fondu SIS a sto tisícovú odmenu pre seba.

V súvislosti s agendou evidovanou v SIS, Tóth v svojich knihách Bežec a Komando 52 z prostredia SIS uvádza, že nielen operatívne záznamy,  ale aj písomnosti založené v spise Markíza boli zlikvidované, tzv. oddelením 52.  Peter Tóth si od začiatku uvedomoval, že jeho tvrdenie v knihe sa nezakladá na pravde.  Štefana Agha, upodozrieval, že aj on má istú časť záznamov zo spisu SIS, nakoľko vedel, že v spise SIS sa nachádza kópia zmenky.

Jana Teleki vysvetľuje nezákonné postupy v kauze miliónových zmeniek časť 2.

Tóth mal pre obžalobu v lete 2018 získať od Agha posledné dôkazy potvrdzujúce nevinu Mariána Kočnera a Pavla Ruska

Peter Tóth, ktorý pripravoval scenár trestného konania voči Kočnerovi a Ruskovi spolu s Lipšicom, Šantom a spol., po vzatí Mariána Kočnera do väzby mal pre obžalobu od Aga získať listiny zo spisu SIS, viažuce sa ku kauze zmenky. minimálne však kópiu zmenky vyrobenú v roku 2000 na papieri s vodotlačou.

Dva dni pred výsluchom Agha v roku 2018 agent Tóth vyvolal stretnutie, na ktorom mal záujem zistiť, čo sa môže „objaviť“, prípadne  čo by mohol Agh „vytiahnuť“ v priebehu vyšetrovania na obranu Kočnera“ a neskôr aj seba.  Štefan Agh, bývalý dôstojník Federálneho ministerstva vnútra  nedôveroval  Petrovi Tóthovi  a preto s ním odmietol komunikovať  o trestnej veci. Deň po neúspešnom vyťažovaní, rozhodol sa Tóth  zorganizovať stretnutie Agha s Jozefom Dučákom, ktorí sa vzájomne nepoznali a v predchádzajúcom období ani nestretli. V tom čase Jozef Dučák a ani Štefan Agh netušili, že sa o niekoľko týždňov stanú súčasťou zvrátenej spravodajskej hry Petra Tótha.

Keďže JUDr. Agh bol pre úspešné dotiahnutie sporu a odsúdenie Kočnera časovanou bombou, rozhodli sa JUDr. Štefana Aga obviniť a vzápätí vyčleniť na samostatné konanie, ktoré bude vedené v inom režime a po odsúdení Mariána Kočnera nebude problém spacifikovať aj jeho, napriek tomu, že po podpise zmeniek zmeniek s Mariánom Kočnerom podľa vopred pripravenej dohody vložili v roku 2001 do firmy Inkasný servis a.s, založenej na tento účel.  JUDr. Štefan Agh odišiel z firmy Inkasný servis v roku 2009.

Vstup SIS

Začiatkom septembra minulého roku som absolvovala stretnutie s istým pánom zo SIS, ktorý mi za nemalú sumu ponúkol odkúpiť správy zo SIS, niektoré z nich podľa neho spracoval pravdepodobne Tóth. Tak som sa vybrala pred súd a po pojednávaní som požiadala právneho zástupcu Mariána Kočnera o rozhovor. Advokát  Mgr. Marek Para stretnutie niekoľkokrát prisľúbil, ale v konečnom dôsledku sa nám reálne stretnúť nepodarilo.

Začiatkom roku mi opäť dorazila ponuka na odkúpenie zmeniek, za podstatne nižšiu sumu z iného zdroja.

Tretie stretnutie v súvislosti so spisom Slovenskej informačnej služby, vedenom na SIS v kauze Markíza som absolvovala po záverečných rečiach pred súdom. V sobotu som dostala najskôr fotokópie zo spisu SIS a následne originály listín.

Strach o seba, svoje rodiny

Totižto ľudia, ktorí v pozícii príslušníkov Slovenskej informačnej služby kauzu monitorovali a zabezpečovali hladký priebeh a urovnanie sporu sa cítia ohrození.

Matrixy Petra Tótha

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies