Splnil sa mi sen? Kšeft povinne požehnaný obyvateľstvom

Prečo som sa aj ja zúčastnil vládneho cirkusu okolo celoplošného testovania?

Za prvé – právnika na telefóne potrebujem pre oveľa dôležitejšie prípady, ako na doťahovanie sa s policajtom, ktorý len dodržiava hlúpe nariadenia zo psychiatrickej liečebne, teda pardon z vlády!
Za druhé – čiastočne vyhrala aj zvedavosť, že čo mi mnou platení testovací tím na papier nehodný toaletného papiera zaznamená.

Na moje „veľké prekvapenie“, keďže dodržiavam rozumné opatrenia – rúško v interiéry, odstup a ruky, ktoré som si naučený umývať už od mala, áno na papieriku v hodnote x eur stojí negatívny. A tretím dôvodom je, že som zvedavý na odpoveď od Richarda Sulíka, že ako mohol človek, ktorý si pre euro nechá aj do kolena vŕtať podporiť takto hlúpy projekt a 99% miliónov eur hodiť do koša, lebo presne 99% testovaných ako ja bolo negatívnych! Samozrejme, že teraz sa budú čísla ohýbať podľa potreby, ale naozaj takáto riskantná operácia stála za to?

Dehonestácia všetkých a všetkého!

Psychiatrický ústav na čele s pacientom a premiérom Igorom Matovičom spustením plošného testovania dehonestoval všetkých a všetko čo sa dalo! Ako prvá si užila prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá ruku na srdce, si to za piatkové alibistické a populistické vyhlásenie zaslúžila. Oveľa menej si takúto dehonestáciu zaslúžil úrad, ktorý momentálne zastáva! Najskôr ju Matovič vynechal a o operácii Ozbrojených síl, ktorých je vrchná veliteľka sa dozvedela neskôr ako nemecká kancelárka, neskôr nerešpektoval jej podmienku o skutočnej dobrovoľnosti na uvedenom cirkuse a surovo ju odpinkal cez status na sociálnej sieti.

Arogantný minister obrany Jaroslav Naď, verný sluha svojho pána, sa ani neunúval informovať veliteľku o spustení operácie bez akceptovania jej pripomienok, ale najväčšiu korunku poníženia prezidentského úradu nasadil Posledný križiak. Minister Milan Krajniak prezidentku nepriamo nazval trúbou, a to spôsobom, že na ústup zatrúbila predčasne. Nuž, Milanko namiesto toho, že poslal do kúta Čaputovú mal sa do kúta upratať on a v maskáčoch sa hrať s cínovými vojačikmi, lebo Matovič a Naď ho potrebovali asi tak, ako potrebujete piate koleso na voze. Avšak Naďovi zavadzali aj zvyšní partaji. Ministra zdravotníctva Mareka Krajčího radšej poslali robiť lekársku prácu a ministra vnútra Romana Mikulca nechali povedať pár vábivých slov!

Dehonestovania sa dočkal aj národ, ktorý sa musel podvoliť malomyseľnému a šialenému Matovičovi, ktorý sa teraz ukája nad veľkým záujmom o testovanie. Nie, toto nebol záujem, ale výsledok premiérovho vydierania, ktoré trvalo takmer dva týždne! Matovič dokázal zdehonestovať aj zdravotníkov, ktorých ako sa zdá si kúpil 500 eurami na víkend. Ak spáchal Smer-SD predvolebnú korupciu 13. dôchodkami, tak čo spáchal teraz Matovič so zdravotníkmi? Pripomeňme si, že je núdzový stav a trestná sadzba môže byť o niečo vyššia!

Žeby Matoviča dobehla vlastná medecína?

Jedným z dôvodov prečo som sa tohto cirkusu zúčastnil bolo aj to, že doterajšie logické opatrenia – rúško v interiéri, odstup, ktorý dodržiavam určite väčší ako Boris Kollár, a samozrejme umývanie rúk, a teda som vedel, že vďaka môjmu testu skončí pár eur zo štátneho rozpočtu v koši úplne zbytočne!

Som zvedavý ako tieto eurá vyhodené komínom, ktorým som tiež pomohol, zamávajú s lakomým Richardom Sulíkom? Ako mohol Sulík podporiť projekt za milióny eur, z ktorých 99% skončí v koši zbytočne? Odpoveďou môže byť jedine dobrý kšeft!
Samozrejme, že teraz sa budú čísla ohýbať podľa potreby, ale naozaj takáto riskantná operácia stála za to? A čo tá vytúžená sloboda? Príde naozaj, alebo to bolo len divadielko, aby sa testy za milióny nehodili len tak do Dunaja? Jedno je, ale isté s negatívnym testom by sa v uliciach už azda mohli objaviť tisíce nespokojných ľudí! Alebo sa mýlim?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies