Súd dnes odsúdil na 21 rokov Zsuzsovú a Ostružlíka.

Súd pred niekoľkými minútami vyniesol rozsudok vo veci vraždy primátora Hurbanova Lászlóa Baštrnáka. Alenu Zsuzsovú aj Romana Ostružlíka odsúdil na 21 rokov. V odvolaní sa očakáva odkrytie politického pozadia vraždy.

Dnešnému rozsudku na špeciálnom trestnom súde predchádzalo dokazovanie, zamerané na okolnosti, ktoré v obžalobe boli uvedené veľmi povrchne, nepresne až do takej miery, že vznikala pochybnosť, či žaloba mala byť vôbec prijatá. V podstate v nej nebola uvedená ani jedna vierohodná , korektná a presná informácia k objednaniu vraždy.

Napriek uvedenému prokurátor žiadal vysoké tresty, pričom vo svojej záverečnej reči uvádzal také tvrdenia a výroky o vine a spôsobu páchania skutku, ktoré nielenže nemali reálny základ a vierohodnosť, ale boli priam porušením obžalobnej zásady, pretože tieto tvrdenia neboli súčasťou ani obvinenia, ani podanej obžaloby.

Za vraždu Lászlóa Basternáka, ktorú si objednalo vedenie strany Most – Híd, žiada prokurátor pre Zsuzsovú a Ostružlíka dvadsaťpäť ročné tresty

Okrem svedectva kajúcnika Andruskóa vlastne senát nevidel žiadny iný dôkaz, ktorý by mohol byť vyhodnotený, všetky adhézne dôkazy a výpovede potvrdzovali, že obžaloba je postavená na vode a veľkým oblúkom sa snaží vyhnúť objasneniu zázemia zavraždenej obete a motívu vraždy, v ktorom svedkovia videli a aj uvádzali politické motívy.

Podstatné vyjadrenia svedkov vo veci vraždy Lászlóa Basternáka pred súdom

V záverečných rečiach jasne odznelo, že napríklad Zsuzsová sa ani technicky podľa rekonštrukcie časovej osi nemohla zaoberať s vraždou obete!

Alena Zsuzsová: Podľa Andruska som v septembri riešila vraždu niekoho, kto bol tri mesiace mŕtvy a volala som Vladovi prečo to ešte nie je urobené …

Záverečné reči boli zhrnutím mnohokrát opakovaných tvrdení obžalovaných k prezentovaným dôkazom. Obžalovaní preukázali, že obžaloba je nedôvodná.

 

Záverečné reči vo veci vraždy Lászlóa Basternáka

Dnes vyhlásený rozsudok stojí  ešte bude predmetom odvolacieho konania, ale celá právnicky aj laická obec má jasno v tom, že na Slovensku existuje fenomén zvaný Andruskó. Psychicky narušený a zmanipulovaný svedok, ktorého polícia aj prokuratúra vedome zneužíva na vznášanie absurdných obvinení len preto, že nemá relevantné dôkazy. Budeme preto sledovať, kedy táto vypaľovacia metóda v justícii prestane existovať a kedy sa brachiálne zložky vrátia k normálnym kriminalistickým  metódam.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies