Sudkyňa Sabová sa rozhodla odsúdiť Kočnera bez vykonania dokazovania

Politické procesy

Prioritou, respektíve špecialitou politických megaprocesov, je porušovanie ustanovení trestnoprávnej legislatívy a konanie orgánov činných v trestnom konaní a na výkon spravodlivosti, odporujúce nielen zákonom, ale aj zdravému rozumu.

Úspešné obvinenie vopred vybraného cieľa predovšetkým vyžaduje organizovanú trestnú činnosť orgánov činných v trestnom konaní, čiže polície v súčinnosti s predstaviteľmi prokuratúr a súdov. Vyžaduje konanie, ktoré pri prevalení ich trestnej činnosti je spravidla posudzované ako procesná chyba, napriek skutočnosti, že sa jedná o trestný čin zneužitie právomoci verejného činiteľa a marenie spravodlivosti.

Kočnera majú z objednávky vraždy usvedčiť články Jána Kuciaka

Sudkyňa JUDr. Sabová

Väčšine občanov meno predsedníčky sudkyne Sabovej donedávna veľa nehovorilo. Jedná sa o osobu, ktorá celý profesionálny život bola súčasťou justície. Najskôr pôsobila na prokuratúre a neskôr v pozícii sudcu. Takže v súvislosti s jej osobou nie je možné uvažovať, že sa jedná o osobu neznalú zákona. Keďže od začiatku konania intenzívne porušuje základné ustanovenia trestného poriadku, ktoré nepochybne ovláda kvalitnejšie ako Otče náš, evidentnou motiváciou JUDr. Szabovej nebude spravodlivý trest a odsúdenie páchateľov trestnej činnosti. V konečnom dôsledku zo spôsobu jej konania je evidentné, že sa rozhodla odsúdiť údajných páchateľov vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, bez riadne vykonaného dokazovania viny pred súdom.

Špecialitou pani doktorky nie je iba ignorovanie platnej trestnoprávnej legislatívy, ale aj nepripustenie svedkov obhajoby do konania, čo v praxi znamená zmariť právo obvineného preukázať svoju nevinu a vydať rozsudok bez vykonaného dokazovania. Pani sudkyňa totiž štandardne po ukončení výpovedí svedkov navrhnutých obžalobou jednoducho oznámi koniec dokazovania, prejde na záverečné reči a vyhlási rozsudok. V prípade Mariána Kočnera sa pani predsedníčka senátu neobťažovala ani naštudovať trestný spis.

V podstate nemá dôvod na študovanie spisu, má odsúdiť Kočnera a spol. bez toho, aby čo len tieň podozrenia padol na Jaroslava Haščáka.

Dôkazov, ktoré hovoria jednoznačne o nevine Aleny Zsuzsoevej a Mariána Kočnera, ale zároveň obnažujú aj zadávateľa, či už sledovania novinárov, konečného prijímateľa objednávky ako aj politické motívy Kuciakovej vraždy.

V spise má dosť dôkazov, z ktorých vyplýva, že aktivity, ktoré dlhodobo pripisujú médiá Kočnerovi, sú aktivitami Jaroslava Haščáka, respektíve jeho poskokov Martina Danka,  Petra Tótha a jeho súkromnej spravodajsko – bezpečnostnej služby, napojenej na oficiálne bezpečnostné štruktúry Slovenskej republiky.  

Ukončiť vec bez dokazovania

Sudkyňa Sabová nemôže pripustiť dokazovanie pred súdom, v prípade dokazovania, by sa nielen preukázala nevina obvinených, ale národ by sa mohol dozvedieť, že nám v súčasnosti vládne banda polovzdelaných alkoholikov a narkomanov. Spis zo sledovania novinárov nie je totiž o novinároch, ale najmä o pripravovanom prevrate a popise stavu aktérov v čase príprav prevratu.

Sudkyňa Sabová na dnešnom pojednávaní odmietla po podaní námietky odstúpiť spis na nadriadený orgán na rozhodnutie o jej zaujatosti. Bezprecedentné konanie, už nie je o zaujatosti, ale o závažnej trestnej činnosti zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu s marením spravodlivosti.

Ak sudkyňa má vytvorený právny názor bez vykonania a hodnotenia dôkazov obhajoby, tak je jasné, že už v tejto chvíli sa rozhodla aký rozsudok vydá. Bude to rozsudok bez spravodlivého dokazovania a bez práv obžalovaných na spravodlivý proces. Postup, ktorý si zvolila zamietnutím dôkazov obhajoby pre podporu už pripraveného verdiktu znamená len jedno: jej vzťah k prejednávanej veci, alebo k účastníkom konania (napríklad aj k prokuratúre)  jednoznačne svedčí o vedomom nezákonnom postupe. Tento je v širokej právnickej verejnosti hodnotený nielen ako jasný akt zaujatosti, ale často aj ako markantné zneužívanie právomocí pri výkone spravodlivosti.

Je tu však aj možnosť číslo dva – na pokyn ohlúpla, respektíve zabudla na základy trestného práva a jej konanie o niekoľko rokov bude vyhodnotené ako procesné pochybenie, prípadne ako je zvykom v týchto prípadoch, jej konanie bude ospravedlnené nesprávnym výkladom ustanovení trestného práva.

Sabová stráca pôdu pod nohami  

Dnes však obnažila v najmä v plnej paráde svoj zámer nepredvolať svedkov obhajoby a v krátkom čase vydať rozsudok.

Proces s bosorkou

Sudkyňa Sabová mediálny tlak evidentne nezvláda, predsa len medzi vydaním nezákonného rozsudku v kauze masívne medializovanej a v tej, o ktorú sa zaujímajú iba strany konania, je podstatný rozdiel. Navyše si uvedomuje, že v prípade zverejnenia spisu zo sledovania novinárov a ďalších vážnych dôkazov, ani nedokáže odvrátiť pozornosť od skutočného objednávateľa.

Dnešný výkrik sudkyne Sabovej, že podá podnet voči Monike Tódovej a Denníku N za zverejnenie častí psychologického posudku, je z jej strany iba hlúpym odkazom, či zastrašovaním novinárov, ktorí spis skutočne poznajú a nezákonnosti jej konania napádajú v textoch.     

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies