Truban a Beblavý organizujú protest pred Digital parkom. Podporí ich aj Andrej Kiska?

Na 13. 1. 2020 avizujú predstavitelia strán PS/SPOLU protest pred Digital Parkom v Bratislave, v ktorom sídli finančná skupina Penta. Protest má výstižný názov „Berieme si späť svoje peniaze“. Otázka znie či Michala Trubana a Miroslava Beblavého, podporí v ich aktivite aj strana Za ľudí na čele s lídrom Andrejom Kiskom. Ako Prezident Slovenskej republiky, totiž nemal problém prebrať dar v podobe 50 mäsových balíčkov pre sociálne slabšie rodiny od spoločnosti Mecom Humenné. Samozrejme na tom by nemalo byť nič špatné, ale dialo sa tak v dobe, keď bolo na Mecom vyhlásené konkurzné konanie a dar prijímal v čase, keď mala spoločnosť zakázané manipulovať so svojim majetkom.

Mafiánsky štát.

Takto nazval Slovensko Andrej Kiska, keď ešte zastával funkciu prezidenta. Kto všetko sa však podieľal na jeho budovaní, zostáva ešte stále prekryté závojom tajomstva. Pretože jedna z hlavných postáv kauzy Gorila, Jaroslav Haščák, nemal vôbec žiadny problém rokovať s predstaviteľmi nielen vládnucich strán, ale pripravoval si pôdu aj u tých opozičných. A pokiaľ nie sme úplne naivní, tak musíme pripustiť, že tento stav pokračuje aj v súčasnosti. Táto chobotnica má totiž toľko chápadiel, že jej vplyv na politiku, rozhodovanie a legislatívu je viac, ako jednoznačný. Nahovárať si, že o tom najvyšší predstavitelia nášho štátu vôbec netušia je úplne scestné.

Andrej Kiska predsa vie a určite aj v čase jeho funkcie prezidenta vedel, že finančná skupina Penta a spoločnosti pod ňu patriace, nehrajú úplne čistú hru a podnikateľské prostredie si upravujú podľa svojich potrieb a využívajú na to aj spôsoby, ktoré nemajú s dodržiavaním zákona nič spoločné. Napriek tomu, že na to vôbec nemal ani kompetencie a ani morálne právo, vyjadroval sa ku konkurznému konaniu, ktoré prebiehalo na Okresnom súde v Prešove a vehementne sa zastával vedenia spoločnosti Mecom. Koniec koncov, najlepšie vystihuje vzťah vtedajšieho prezidenta a vedenia spoločnosti Mecom, táto fotografia:

 

Kiska MECOM

Volebný program.

 

Dnes na tlačovej besede strany Za ľudí, predstavil Andrej Kiska volebný program. Povedal, že bude aj pravicový aj ľavicový. Ľavicový napríklad v tom zmysle, že ľuďom, ktorí budú potrebovať pomoc pomôže. To by znamenalo, že sa postaví za ľudí. Prečo však nekonal ešte ako prezident, keď bol písomne informovaný o tom, že sa vo výrobkoch spoločnosti Mecom nachádza smrteľná baktéria Listeria Monocytogenes? Vo svojej prezidentskej kampani sľuboval občanom SR, že jeho prvoradým záujmom bude zdravotníctvo, na ktoré si posvieti. Pokiaľ viem, tak sa toho za jeho pôsobenia v zdravotníctve veľmi nezmenilo. Penta šafári na tomto poli spokojne ďalej a nepamätám si, že by sa pán Kiska k tejto finančnej skupine verejne, ako prezident, vyjadril.

Manželia si zvyknú po určitej dobe svojho spolužitia obnoviť svoje manželské sľuby. Andrej Kiska by si mohol na tie svoje, ktoré dal občanom aspoň spomenúť a začať ich plniť. Prvým krokom by mohlo byť to, že sa zúčastní v pondelok protestu pred Digital Parkom, vyzve Haščáka, aby predstúpil a prísnym pohľadom a zdvihnutým prstom mu prikáže: „Slávo, okamžite vráť tie ukradnuté miliardy ľudom…!!! Lebo inak si ich vezmeme späť !“ .

Obávam sa, že naša súčasná politická scéna ešte nedozrela na to, aby jednoznačne zastavila rabovanie, ktoré poškodzuje občanov Slovenska a uberá im každým dňom ich vlastné peniaze. A taktiež sa obávam, že ani samotní občania nedozreli na to, aby si zaslúžili pokoj a slobodu, pretože napriek hrôzam a svinstvám, ktorých sú každý deň svedkami, sa za seba nedokážu postaviť. Nieto ešte za ostatných.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies