Údajné procesy storočia nebude jednoduché potichu upratať a ani prekryť zatýkaním funkcionárov polície

Víkendové predstavenie polície Slovenskej republiky zakončené v nedeľu úspešným vzatím policajných funkcionárov do väzby, predpokladal každý občan. Dokonca aj taký, ktorý systematicky nesleduje dianie na politickej scéne.

Pôsobivé divadlo dokonca zatienilo aj správu o tom, že bolo začaté trestné stíhanie vo veci  možného porušenia karantény prvou námestníčkou generálneho prokurátora Vierou Kováčikovou pre zločin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby spáchaný za krízovej situácie. Viere Kováčikovej, pozitívne testovanej antigénovým testom na ochorenie COVID-19, za odovzdanie agendy, hrozí odňatie slobody na štyri až desať rokov. Správa pošla do úzadia po tom ako sa prevalilo, že pozitívny test, nie je hodnovernou informáciou o jej zdravotnom stave,  ale reakciou na prejavenú neposlušnosť, respektíve jej vyjadreniami  v súvislosti s rozhodnutiami vydanými vládou.

Paradoxne zanikla aj informácia súvisiaca s údajnou kauzou storočia, správa o zrušení  plánovaného pojednávania Najvyššieho súdu Slovenskej republiky v trestnej veci falšovania zmeniek, a preloženie prvého hlavného pojednávania na ŠTS v Pezinku vo veci zmeniek voči JUDr. Štefanovi Aghovi.

Hlavné pojednávanie voči JUDr. Aghovi, pôvodne spoluobvinenom vo veci falšovania s Ruskom a Kočnerom, neskôr odčlenenom na samostatné konanie preložili zo dňa 19. 11. na 20.11.2020.

Otvorenie pojednávania voči Aghovi pred verejným vypočutím kandidátov na generálneho prokurátora, by nesporne pre kandidáta JUDr. Jána Šantu bolo viac ako diskvalifikačné, nakoľko z pozície prokurátora vykonávajúceho dozor nad trestným konaním vo veci zmenky, nepodal sťažnosť pre zaujatosť, vyplývajúcu z výkladového rozhodnutia Luxemburského súdu voči senátu JUDr. Klemaniča. Nehovoriac o tom, že Šantova nepriestrelná obžaloba je deravá ako sito a kvantum listín v súvislosti s urovnaním sporu už nie je možné neakceptovať.

Navyše v zmysle rozhodnutia bol totiž senát, ktorému predsedá sudca JUDr. Klemanič, povinný vylúčiť sa z dôvodu zaujatosti,  pretože v predchádzajúcom období rozhodoval o trestnej činnosti Ruska a Kočnera.

Stanovisko vyšetrovateľa Lásku, v ktorom uvádza, že Slovenská informačná služba nesúhlasí so zbavením mlčanlivosti JUDr. Agha vo veci zmeniek, vyvolá dvadsať rokov po urovnaní sporu iba, ak úsmev. Predpokladať, že v prípade, v ktorom hrozí trom obžalovaným trest vo výške cca 20 rokov bude jeden z obvinených prihliadať na mlčanlivosť 20 rokov starej veci, môže vymyslieť iba policajný zmätok bez praktických skúseností, ktorý si neuvedomuje dĺžku praxe JUDr. Agha v policajných zložkách.

Vo verejnom priestore prestala rezonovať aj rozprávka o sériovej objednávateľke vrážd Alene Zsuzsovej, hoci vo veci vraždy Lászloa Basternáka, ex primátora Hurbanova je vytýčené hlavné pojednávanie a prednes záverečných rečí.  V tomto konaní je Alena Zsuzsová obvinená na základe výpovede Zoltána Andruskóa, údajne preto, že pri telefonickom rozhovore v čase predvolebnej kampane položila pri telefonickom rozhovore otázku: „ prečo to ešte neurobili“ ?

Teatrálne predstavenie, respektíve opätovné zadržanie Aleny Zsuzsovej po vynesení rozsudku vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a prepustení z väzby, ktoré pôvodne malo byť bránou k postu generálneho prokurátora pre prokurátora Žilinku a stabilizáciou postavenia JUDr. Šúreka na generálnej prokuratúre skolabovalo, po zverejnení písomného vyhotovenia rozsudku vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, kedy už nemohli médiá kŕmiť verejnosť fabuláciami a bludmi. Avšak, aj o tomto konaní je momentálne ticho, nakoľko by sa mohli prevaliť fakty, o ktorých všetci aktéri vedia od zadržania Aleny Zsuzsovej …

napríklad, že Alena Zsuzsová nikdy Zoltánovi Andruskóvi neposkytla jednorazovo sumu dvadsať tisíc, ktorou operujú v dvoch trestných konaniach vedených voči nej. Neposkytla ani ako zálohu a ani ako pôžičku.

Nateraz je isté iba to, že postupne všetky „procesy storočia“ bude potrebné po obsadení prisľúbených pozícií  aktérmi, médiami prezentovaných v roli národných hrdinov, potichu upratať.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies