Už je to tu… Matovič má covid

Francúzsky prezident Emmanuel Macron má covid. Viaceré hlavy štátu, ktoré s ním boli na európskom summite pred pár dňami, idú do dobrovoľnej karantény. Prečo nie aj Igor Matovič?

Ak si spomínate, to je presne ten summit v Bruseli, kde sa Matovič predvádzal bez rúška, hoci viacerí iní premiéri rúško mali. Ale ten, čo by najradšej ľudí bez rúška na Slovensku zatváral do basy, sám rúško nemal… A karma si ho dobehla.

Nepredpokladám, že by Matoviča francúzsky prezident v Bruseli nejako špeciálne kontaktoval, ostatní lídri ho tam berú ako cirkusovú atrakciu a oslovia ho iba vtedy, keď sa chcú zasmiať na jeho van tajm neks tajm…
Ale aj tak platí, že Matovič bol v jednej miestnosti bez rúška s človekom, ktorý má covid a je možné, že ho mal už na summite. Ak to od Macrona chytil, mohol Matovič nakaziť na Slovensku kopu ďalších ľudí, vrátane Veroniky Remišovej a Borisa Kollára, s ktorými mal včera večer koaličné rokovania.

A čo tak sa preventívne šupnúť všetci do karantény, koaliční lídri?

Sú to vaše pravidlá, vaše opatrenia. Mali by ste ísť príkladom. Karanténa aspoň tri dni, potom PCR test a potom sa uvidí. Alebo pravidlá platia iba pre ľudí a pre papalášov nie?
Ak Matovič mal kontakt s Macronom, nerozumiem, čo ešte robí mimo karantény. Písať detinské statusy môže aj z domu a vyhadzovať Sulíka z koalície sa dá aj cez telefón, ako včera predviedol. Doma by pekne plačkal do vankúša, Pavlínka by ho ľutovala, všetci by boli spokojní.

Pravda je, že kvôli Matovičovej nezodpovednosti na summite v Bruseli sa môže celý štát dostať do paralýzy. Nielenže chce SaS vyšmariť z koalície a stratiť tým ústavnú väčšinu, bez ktorej si nepredĺžia núdzový stav… Tomu samozrejme tlieskame a držíme Igorovi palce, nech sa mu darí v tom, čo mu ide najlepšie – v rozbíjaní a ničení.

Ale on možno ohrozuje covidom aj vedenie celého štátu a dostáva Slovensko do paralýzy – lebo keď sa dostanú všetci do karantény, Slovensko bude bez vlády. Aj keď vlastne – to už je aj teraz. Nič sa nezmení. Bude menej chaosu a viac slobody.

Myslím, že to najlepšie, čo sa Slovensku môže stať je, ak celú túto pomätenú vládu zavrú do karantény. Ešte sa francúzskemu prezidentovi pôjdeme aj poďakovať. Merci!
Milý pán premiér, karma je zdarma – nabudúce v Bruseli oholiť, umyť zuby a dať si rúško …

O pár hodín neskôr … Ráno som o tom písal a už je to tu… Matovič má covid.

Určite ho chytil na summite od Macrona, lebo nešiel príkladom a nedal si rúško.

Hlavná vec, že celý národ terorizuje a nadáva ľuďom, ale sám pravidlá nedodržiava.
A kvôli nemu teraz ide do karantény celá vláda – lebo na jej čele stojí nezodpovedné decko, ktoré vodu káže a víno pije. Tomuto sa hovorí karma. Celý rok tu robíš z rúšok náboženstvo, potom si ho v Bruseli nedáš a hneď dostaneš covid a nakazíš celú vládu..

To nevymyslíš, to je Matovič. Jeho atómová bomba mala zachrániť Vianoce a výsledok je, že máme vianočný lockdown a ešte aj sám Matovič je pozitívny. Toľko k Matovičovmu jadrovému arzenálu. Šach – mat.

Ešte stále tú špajchlu nechcete hodiť do ringu, pán premiér? Už aj Mr. Covid sa vám vysmieva…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies