Verejnosť čaká na objasnenie smrti generála Milana Lučanského

Na otázku bezpečnostného analytika Milana Žitného “Prečo Vás vyhnali von v takom hojnom počte?,” odpovedal jeden z policajtov počas pohrebu generála Milana Lučanského slovami “Boja sa!”. Lučanský by 10. februára oslávil narodeniny a strach, ktorý mala vládna garnitúra počas jeho pohrebu tu zostáva naďalej!

Za mesiac fungovania “nezávislej komisie”, ktorej hlavným cieľom má byť objasnenie okolností “samovraždy” sme sa o tom, čo sa počas väzby Lučanského stalo nič nové nedozvedeli!

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková naďalej blúzni o pošmyknutí sa na papuči 9. decembra a neštítila sa s touto naučenou replikou vystúpiť v údajne satirickom seriály Pumpa, kde si dovolila pridať na obrazovkách verejnoprávnej RTVS repliku, že Lučanský “nebol Kuciak ani Palach” a herec platený z rovnakých daní ako ministerka odvetil “Toto som potreboval počuť”. Kolíková definitívne stratila kožu na tvári a hoci zákon hovorí o skončení trestných stíhaní voči mŕtvej osobe, Kolíková, tvár nastolenia spravodlivosti, o Lučanskom naďalej hovorí ako o obvinenej osobe…

Komisia viazaná mlčanlivosťou

Čo na Pumpe prestrelili, to na RTVS upravili reláciou Reportéri, kde odborník z Českej republiky odmietol súvislosť zranení, ktoré Lučanský utrpel 9. decembra s pošmyknutím sa na papuči! Zatiaľ čo v “satire” RTVS sa Lučanský zranil lebo bol šmatlavý a potkol sa o papuču, v publicistickej relácii tej istej televízie už generál tieto zranenia nemohol urtpieť, tak ako tvrdí ministerka Kolíková. Prečo teda veriť verzii o samovražde?

Kolíkovej komisia viazaná mlčanlivosťou naďalej mlčí – Denisa Saková hovorí o nových otázkach, ktoré jej vyplývajú z doterajšieho prešetrovania, Marian Kotleba sa skúšal v Prešove obesiť na teplákovej súprave a vydržal tak 15 sekúnd. Posledný viditeľný člen komisie Juraj Krúpa by to podľa vyjadrení a fučania, keď hovorí Saková s Kotlebom najradšej uzavrel, že išlo o samovraždu a Kolíková nemá dôvod odstúpiť, všetko je v poriadku, iba bolo umožnené spáchať pominentnému väzňovi, akým bol generál Lučanský samovraždu. No a čo?

Kým komisia skúma dôkazy, ktoré skúmať môže a orgány činné v trestnom konaní konajú v dvoch trestných veciach, o ktorých verejnosť nemá žiadne informácie, Kolíková už musela vysvetľovať okolnosti ďalšieho pokusu o samovraždu, tiež známej a podľa všetkého pre ďalší vývoj spravodlivosti dôležitej osoby.

Naučené repliky verejnosti stačiť nemôžu!

Bývalá tajomníčka Monika Jankovská, ktorá bola kolegyňou Kolíkovej v bývalej vláde sa predávkovala antidepresívami! Prípad Lučanského už takmer prestal média zaujímať a Kolíková mala na stole druhý prípad samovraždy za necelý mesiac. Vyjadrenia na adresu “obvinenej Jankovskej” bez akejkoľvek emócie zo strany kolegyne Kolíkovej dotvárajú obraz, že na čele ministerstva spravodlivosti stojí technokrat, bez štipky ľudskosti…

Kolíkovou prípad bývalej kolegyne nijako neotriasol, a to verejnosť očakávala, že ňou zalomcuje smrť generála, ktorého ministerka osobne ani nepoznala. K nedožitým narodeninám Lučanského by si verejnosť, rodina a on zaslúžili aspoň čiastočné informácie, čo presne orgány činné v trestnom konaní vyšetrujú, kam priebeh vyšetrovania smeruje a kedy bude o zatiaľ utajovaných skutočnostiach možné informovať.

Naučené repliky ministerky Kolíkovej o pošmyknutí a samovražde Lučanského nemôžu verejnosti stačiť, nakoľko tieto repliky sú nepostačujúce aj pre komisiu, ktorú vymenovala samotná ministerka!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies