Izrael ohlásil nový účinný liek proti Covidu !

Nemocnica z Tel Avivu oznámila úspešnú aplikáciu nového lieku, na ktorom sa pracovalo 10 rokov. Je založený na tom, že ako pomocou lieku presunúť proteín CD24 do pľúc človeka, vďaka čomu sa zatiaľ výskumníkom podarilo cytokinovým búrkam predchádzať. Imunitný systém sa tak vie upokojiť a stabilizovať, čo je v boji proti koronavírusu mimoriadne dôležité. Pacienti liek prijímajú vdychovaním počas niekoľkých minút každý deň.

Podľa výskumníkov  sa liek zameriava na predchádzanie takzvanej cytokinovej búrke, ktorá je následkom masívnej reakcie imunitného systému na nečakanú hrozbu v organizme. Keď imunitný systém nevie, ako zareagovať a spôsobí prehnanú reakciu, môže telo poškodiť natoľko, že človek zomrie.

Použitie lieku u 30 pacientov ukázalo 100%-nú účinnosť.

Medikament podporuje dodávku bielkoviny CD24 do pľúc. Využíva na to tzv. exozómy – malé membránové vezikuly, ktoré prepravujú materiály medzi bunkami.

„Bielkovina CD24 sa nachádza na povrchu buniek a má dôležitú úlohu pri regulácii imunitného systému,“ povedala pre portál Times of Israel Shira Shapirová, zamestnankyňa Ichilovho inštitútu.

Prípravok sa päť dní inhaluje po dobu niekoľkých minút. Dostane sa tak priamo do pľúc, čím sa zvyšuje jeho účinnosť a minimalizujú sa vedľajšie účinky.

Liek musí prejsť ešte ďalšími fázami testovania. Aj tak doň vkladajú veľké nádeje a považujú ho za prelomový.

https://www.timesofisrael.com/new-israeli-drug-cured-moderate-to-serious-covid-cases-within-days-hospital/

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies