Veronika tropí hlúposti

Veronika Remišová má problém pochopiť, že ministerská stolička je pre jej osobu prakticky neudržateľná a jediné čo ju na nej drží je absolútna neschopnosť koaličných partnerov jej to vysvetliť. Remišová teda vystrája hlúposti a namiesto priznania konca hovorí o reštarte strany.

Už v čase zvolenia za predsedníčku strany bolo jasné, že túžba po moci v strane nestačí a Remišovej odvaha, resp. slaboduchosť, stranu zo smetiska dejín nezachránia. Otec strany Za ľudí Andrej Kiska, ktorého národ takmer nevpustil do parlamentu niesol prehru až tak ťažko, že mu takmer puklo srdce. Aby si zachránil “reputáciu” ušiel domov do Popradu, kde po vzore Mikuláša Černáka napísal knihu. Samozrejme, ľútosť nad osudom “svojho dieťaťa” vyjadril. Napokon bol to on, kto výberom Remišovej pochoval svoju vlastnú stranu.

Frakcia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej odišla do poslaneckého klubu SaS, kde ju vítali s nadšením, a možno aj nafúkanými balónikmi, akoby v SaS zabudli, že vítajú ženskú s veľmi pochybnou povesťou, ktorá ako prvá urobila selekciu novinárov na tlačovke o generálovi Milanovi Lučanskom, či veľkou znalkyňou vydržania pozemkov, alebo rodinou kšeftujúcou so štátom, resp. okradajúcou obyčajných ľudí o ich úspory na opravu bytov… SaS to nevadí, veď vďaka šestici poslancov sa stáva druhým najsilnejším klubom v koalícii a už sa Richard Sulík nemusí hrať na gašparka, ktorý dokáže veľké veci. Zrazu to už bez Sulíka nepôjde!

Bude Žilinkovou kliatbou prekážka”res iudicata “?

Remišová ešte žije predstavou z čias, keď Kiska robil promo novému projektu a Slovensko oblepil reklamou “Je nás viac”, ale v skutočnosti je Remišová už v strane sama, hoci má za sebou stranícke štruktúry a vraj štyroch poslancov, ale väčšina momentálne vidí milióny, ktoré strana Za ľudí získala za voľby. Predsa len ide o stranu bývalého úžerníka a vrana k vrane sadá…

Kiska sa snaží urobiť promo svojej knihy v čase, keď je jeho politický projekt definitívne mŕtvy a už de facto slúži pre väčšinu straníkov ako dobrý zdroj peňazí, veď milióny eur nenechajú len Remišovej! Bývalý prezident sa teší zo svojho trileru a jeho strana medzi tým zrušila dojem o milostivom Kiskovi, ktorý do politického projektu nalial len tak v dobrej viere milióny eur. Realita je, že Kiska sa vrátil k tomu, čo ho dostalo medzi milionárov, úžerníctvu, ktoré tentokrát použil na svoje “vlastné dieťa”!

Pochopí Remišová, že toto je definitívny koniec strany a ľudia okolo sú v Za ľudí najmä pre milióny zo štátneho rozpočtu? Koľko hlúpostí sa od “ťažko pracujúcej” Veroniky ešte dozvieme? A chápu babráci v koalícii, že odchodom Kolíkovej frakcie do SaS sú karty moci rozdané nanovo?

Netreba zrušiť § 363 , ale hysterickú diktatúru koalície a neprofesionálne riadenie polície

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies