VIDEO: Médiá vyvolávajú v spoločnosti konflikty a napätie. Policajtov žiadali zakročiť proti občanom

Redaktori korporátnych médií okrem násilnej vakcinačnej propagandy vyvíjajú tlak aj na políciu, aby v rozpore so zákonom zakročila proti pokojne protestujúcim občanom.

Pred Prezidentským palácom sa vo štvrtok a piatok na Hodžovom námestí v Bratislave konal masový protest ľudí, ktorí nesúhlasia s protipandemickými opatreniami a novelou zákona o verejnom zdraví, ktorú v pondelok 26. júla podpísala prezidentka Zuzana Čaputová.

Slováci stále častejšie protestujú proti segregácii neočkovaných a súčasným vládnym korona-opatreniam, ako aj proti vakcinačnej propagande zo strany médií. Ľudia sú znepokojení aj v súvislosti s neexistujúcou verejnou debatou o očkovaní, keď médiá a tzv. odborníci namiesto objektívneho informovania o viacerých názoroch na vakcíny, plnia jednostranným informovaním agendu farmaceutických firiem a vlád, ktorých snahou je napriek veľkému odporu slovenskej verejnosti zaočkovať celú populáciu experimentálnymi vakcínami. Pandémiu označujú za podvod v réžii farmaceutických firiem a osôb z prostredia medzinárodných organizácii prepojené na globálny kriminálny Syndikát stojaceho v pozadí tejto plánovanej korona-hystérie.

Polícia označila oba protesty za pokojné a bez prípadov výtržností.

Médiá okrem svojej násilnej a agresívnej vakcinačnej propagandy rozdeľujúcej slovenskú spoločnosť žiadali na štvrtkovej tlačovej besede Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave ešte aj násilný zásah voči pokojne protestujúcim občanom odmietajúcich očkovaciu korona-diktatúru.

Korporátne médiá vrátane verejnoprávnej RTVS svojim dennodenným militantným očkovacím naratívom nielenže vyvolávajú v spoločnosti konflikty a napätie, ale nevídaným spôsobom sa vo štvrtok snažili poštvať políciu voči vlastným občanom.

Médiá v súčasnosti zohrávajú mimoriadne negatívnú úlohu v spôsobe manipulácie slovenskej verejnosti. Šokujúci je však fakt, že namiesto kontrolnej funkcie a kritike voči spôsobu vládnutia súčasnej garnitúry ohľadne nedodržiavania zákonov, ľudských a občianskych práv v súvislosti s korona-hystériou, samotní redaktori nabádajú políciu konať protizákonne.

V prípade protestov Za slušné Slovensko, ktoré prispeli k zmene vlády po parlamentných voľbách v roku 2020, sme boli svedkami masívnej mediálnej kampane masírujúcej verejnú mienku a nabádajúcej slovenskú verejnosť zúčastniť sa protivládnych protestov.

Na štvrtkovej tlačovej besede bratislavskej krajskej polície boli slovenskí občania svedkami toho, ako slovenská žurnalistika prerazilo svoje dno a navyše vytiahla svojimi šokujúcimi požiadavkami na adresu slovenských policajtov tú najväčšiu žumpu v charaktere konkrétnych redaktorov.

Ďalším šokujúcim poznaním je fakt, že osoby pôsobiace na pozícii novinára nemajú ani len elementárne znalosti zákonov a Ústavy, čo sa týka zhromažďovacieho práva.

„Čo sa týka zhromaždenia ako takého, napriek tomu, že nie je oznámené, zaručuje sa Ústavou, že tí ľudia sa pokojne môžu zhromažďovať. Budeme identifikovať zvolávateľa, v zásade zo sociálnych sietí, aby sme prípadne vedeli oznámiť túto osobu na okresný úrad kvôli priestupku, že si nesplnil oznamovaciu povinnosť,“ uviedol na tlačovej besede šéf krajskej polície v Bratislave Viliam Adamec.

Redaktorka TV Markíza položila šokujúcu otázku, prečo protestujúcim občanom bolo zo strany polície umožnené protestovať. Krajský policajný riaditeľ jej musel vysvetliť, že na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom sa napríklad pohybovali turisti a chodia tam aj cyklisti. „Ten pohyb osôb tam je veľký. Pokiaľ by sme ten dav zastavili na nejakej časti toho námestia, tak by sa presunuli iným spôsobom. Nie je zmyslom, aby sme sa naháňali po tom námestí, pokiaľ je ten dav pokojný,“ pokračoval Adamec. „Keby tam prišlo 10-tisíc ľudí, tak čo s nimi spravíte?“ položil doplňujúcu otázku.

Redaktorka TV Markíza sa však nedala a pokračovala: „Prečo sa nezamedzilo vôbec konaniu tohto zhromaždenia, keďže nebolo oficiálne zahlásené?“

Šéf krajskej polície jej musel tentokrát dať lekciu z práva poukázaním na to, že „zákonný dôvod na zakázanie verejného zhromaždenia neexistuje.“

Korporátna redaktorka sa ďalej zaujímala, či polícia využila všetky možné prostriedky, aby boli ulice spriechodnené. „Na súčasný stav toho zhromaždenia ako prebieha bez nejakého vážnejšieho narušenia verejného poriadku, polícia reagovala zákonne,“ reagoval viceprezident Policajného zboru SR Róbert Bozalka.

Redaktor verejnoprávnej RTVS sa zase informoval, ako vôbec môže takáto blokáda ciest nastať v centre Bratislavy. „Pokojne sa zhromažďovať je ústavné právo v SR. To, že niekto neoznámi to verejné zhromaždenie, nie je dôvod na zakázanie,“ vyškoli krajský riaditeľ redaktora štátom financovanej televízie neovládajúceho ani Zákon o zhromažďovacom práve ani právo zhromaždovať sa garantované Ústavou SR.

Redaktor TV JOJ prišiel so sugestívnym argumentom, že policajti sú pripravení „odpratať protestujúcich z cesty“, tak chcel vedieť aký bude postup vedenia polície.

„Pán redaktor, ja vám to skúsim nejako vysvetliť. Jednoducho, my tu situáciu sledujeme a v prípade, že by došlo k niečomu, my musíme skúmať to, či sme zákonne oprávnení na to. My nemôžeme prekročiť nejakú právomoc. Možno, že by si to ľudia na Slovensku želali, že dať tam ja neviem PPÚ-čkarov, ale my môžeme konať len to, čo nám zákon umožňuje,“ reagoval policajný generál Bozalka.

Redaktor sa však nedal odbiť a policajného viceprezidenta sa snažil presvedčiť, že protestujúci „ľudia sú tam asi nezákonne, keď blokujú tú cestu“.

„Nie sú. Takto, poviem to tak voľne. Platí tu nález Ústavného súdu, ktorý v podstate hovorí, že zhromažďovacie právo je svojím spôsobom absolútne a keď je vykonávané napríklad aj na cestnej komunikácii a nie je tam bránené prejazdu vozidiel s právom prednostnej jazdy, tak to právo na zhromaždenie je vyššie ako všetky tie veci vyplývajúce zo zákona o cestnej premávke.. Ešte raz hovorím. Máme určité zákonné limity. To nemôže fungovať tak, že si tu ľudia budú vypisovať na sociálnych sieťach, že to máme rozpustiť, rozprášiť s vodným delom a neviem s čím všetkým. Jednoducho aj na to použitie vodného dela musí byť zákonný dôvod,“ vysvetlil na záver viceprezident PZ Róbert Bozalka.

Celá tlačovú beseda zo dňa 29. júla, na ktorej hovoril prvý viceprezident Policajného zboru SR Róbert Bozalka a riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR Viliam Adamec:

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies