Vláda odmieta zvýšiť objem pomoci zamestnancom

Vláda odmieta zvýšiť objem pomoci zamestnancom (cez tzv. kurzarbeit), napriek tomu, že táto pomoc výrazne zaostáva za tým, čo majú v iných krajinách, vrátane susednej ČR. A napriek tomu, že nám na tento účel Európska komisia povolila vyčerpať doteraz nevyčerpané eurofondy.

Proste z Bruselu povedali: je kríza, ľudia potrebujú peniaze, tak tie peniaze, čo ste doteraz nevedeli minúť, kvôli rôznym komplikovaným podmienkam, vám teraz povoľujeme úplne nekomplikovane dať ľuďom. Tým ktorí museli na jar, alebo stále musia, pracovať menej alebo vôbec, pretože daný biznis ovplyvnila korona.

Vláda si vymýšľa úplne nezmyselné výhovorky, prečo tie peniaze ľuďom nedá. V skutočnosti jej ide o jedno: dúfajú, že ich neskôr minú na svoje projekty. Ani sa tým veľmi netaja. Čiže máme napríklad vysoko kvalifikovaného mechatronika, ktorý nemôže pracovať, pretože boli zavreté hranice a tak napríklad do prevádzky nemohli prísť technici z Nemecka nastaviť stroje, alebo proste u partnerov kvôli opatreniam nebol odbyt. Ten dostával alebo dostáva napríklad len polovicu toho, čo by inak zarobil, pretože vláda odmieta použiť bruselské peniaze na to, čo by aj Brusel chcel, aby ich použila. Alebo máte kvalifikovaného medicínskeho pracovníka, ktorý je v obdobnej situácii. Mnohí z týchto ľudí aj preto odídu do zahraničia, aj si tam lepšie zarobia, aj je o nich v prípade krízy lepšie postarané.

Aj preto bude kríza veľkou ranou pre náš priemysel aj niektoré iné, špecifické odvetvia, najmä pre menšie a stredné podniky s vysoko kvalifikovanou výrobou, alebo niektoré tradičné podniky v regiónoch. Ale vláde je to jedno, na svoje megalomanské projekty (napríklad Matovičov projekt dokonalej recyklácie odpadu) dovezie všetko zo zahraničia. A ľuďom nebude dávať kvalitnú prácu, ale rôzne almužny, ale veľmi okato, a bude dúfať, že jej za to tí ľudia možno ešte budú vďační.

Ako Matovič s Majským kšefty robil

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies