Skutočný účel Matovičovej vlády je rozpredať Slovensko do zahraničia

Sulík  včera odovzdal nemeckej korporácii predkupné práva vo Východoslovenskej energetike. Slovensko už nikdy viac tento strategický sektor nezíska späť – Sulík sa postaral. Za pár omrviniek. O tomto je pravica. O ničom inom. Privatizovať, privatizovať, privatizovať. A toto je len začiatok.

Počas vlád Smeru sme chránili slovenské strategické podniky a snažili sa dostať pod kontrolu štátu, čo sa dalo. O tom je ľavicová politika. Posilňovať štát, aby mohol pomáhať pracujúcim ľuďom. Naopak, pravica v rokoch 2002-2006 rozpredala strategický majetok štátu do rúk zahraničných korporácií a teraz sú zase pri moci s tým istým cieľom.

Miklošovská pravica je späť, len v inom obsadení a s iným marketingom – program však ostal rovnaký. A neprestanú, kým do zahraničia neodpredajú všetko, nakoniec strelia ešte aj štátny znak a sochu Svätopluka.

Matovič odkláňa pozornosť infantilnými statusmi, najnovšie sám seba štylizuje do polohy komiksového hrdinu, ktorý porazil všetky temné sily, ktoré z neho robili „lúzra“ – v takomto pračudesnom mentálnom rozpoložení sa nachádza predseda vlády. Čo dodať. Osemročné dieťa. V psychológii sa tomu odborne hovorí – komplex menejcennosti. V politológii to nemá názov – takéto niečo ešte na čele žiadneho štátu nestálo.

V skutočnosti to ale má politický zmysel. Slúži to na odpútanie pozornosti – kým Matovič vypisuje neuveriteľné statusy, z ktorých sa normálnym ľuďom krúti hlava, Sulík potichúčky rozpredáva Slovensko. A koalícia sa už bagrami chystá na peniaze z eurofondov. Budú miliardy, bude vata. Verejnosť budú zabávať trestnými stíhaniami proti opozícii, vo svojich voličoch budú živiť nenávisť rečami o mafii a celé to má len jediný zmysel – privatizácia.

Na Slovensku neostane kameň na kameni. Spúšť ako po Miklošovi. A keď bude treba pomôcť Slovákom, budú krčiť ramenami – čo my zmôžeme keď všetko vlastnia nemecké firmy? Takto vznikajú ekonomické kolónie. Takto sa národ zbavuje slobody. Čím skôr sa na Slovensko vráti sociálna demokracia a vlastenecká ľavicová politika, tým skôr sa nám podarí zastaviť výpredaj Slovenska do zahraničia.

Neriešme Matovičove statusy, ignorujme ho, nestojí za to. Skutočnou hrozbou je neoliberálna politika, ktorú Matovičovci a Sulíkovci bez veľkých fanfár vracajú na Slovensko.

Až keď predajú všetko, čo má na Slovensku cenu, ľudia pochopia, že to bol Robert Fico, kto zastavil miklošovskú rabovačku. A preto sa zákonite musel stať hlavným terčom korporátnych neoliberálnych médií. Preto ho tak veľmi nenávidia. A stále sa ho boja. Lebo zastaviť ich môže jedine Smer.

Musíme ľuďom vysvetľovať, čo sa deje. To je teraz priorita. Nie cestou matovičovských marketingových demonštrácii, ani šírením nenávisti, ani hysterických tlačoviek – my nie sme ako Matovič. Vydáme sa po Slovensku a budeme ľuďom poctivo vysvetľovať, že ich Matovič podviedol. Je to úloha každého z nás. Niektorí ľudia pravici uverili, že sa tu odohráva akýsi rytiersky boj proti nejakej fiktívnej mafii – v skutočnosti je to boj proti všetkému ľavicovému, všetkému slovenskému. Je to boj za kolonizáciu Slovenska a výpredaj strategického bohatstva. Pod rúškom marketingových úsmevov len ďalšia neoliberálna rabovačka.

Otvoríme ľuďom oči. Zastavíme ich. Nikto iný ako národná ľavica to nedokáže. Nikto.

Vláda odmieta zvýšiť objem pomoci zamestnancom

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies