Divadlo na Najvyššom súde

Dlhší čas sledujem politické dianie a kauzy, odohrávajúce sa na pozadí našej malej krajiny. Monitorujem rôzne verejné zdroje, média, ale aj stránky a redaktorov, ktorí sa neboja, poukazujú na fakty a skutočnosti, veľakrát, zdá sa, účelovo manipulované a zatajované.

Prednedávnom ma práve zaujal jeden netypický prejav. Týkal sa procesu Norberta Bödöra na Najvyššom súde, ktorý rozhodoval o jeho vzatí do vyšetrovacej väzby.

Je štvrtok, 9. júl, 14:10 a predseda senátu číta úvodnú reč: „Predseda senátu, Bargel, podnikateľa hneď na úvod upozornil, že keďže prišiel na pojednávanie osobne, musí ostať počas jeho celého priebehu. Ak by pred rozhodnutím odišiel, bol by na neho automaticky vydaný zatykač. Ak pritom najvyšší súd rozhodne o tom, že Bödör bude stíhaný väzobne, za mreže ho odvedú rovno z pojednávacej miestnosti.“ (zdroj)

Podľa zvukovej nahrávky z pojednávania, mal údajne sudca Bargel prehlásiť, že pokiaľ bude Bödör chcieť opustiť pojednávaciu miestnosť, bude zatknutý príslušníkmi zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorí následne nabehli ku vchodom. A tento prejav i verejne dostupná veta: „Ak by pred rozhodnutím odišiel, bol by na neho automaticky vydaný zatykač“ vo mne vyvolala otázky.

Pre koho bolo toto celé divadlo určené? Pre média, keďže bol tento proces takým stredobodom pozornosti? Alebo sa chcel pán predseda senátu odprezentovať pred verejnosťou ako slúži spravodlivosti?

Otázka je, za akým účelom, prípadne sľúbenými výhodami to sudca urobil, v prípade, ak vybaví daný proces k spokojnosti? Tento prejav totiž hovorí zásadne o jednej jedinej veci. Bolo dávno rozhodnuté. Súd ani nemusel byť. Bola to fraška, ktorou chceli nakŕmiť všetkých, čo čakali na verdikt ako na výsledok hokejového zápasu.

Na tomto prípade sa dá krásne ukázať, akým spôsobom funguje účel, manipulácia v pozadí s médiami a lynč, ktorý pripomína 50-te roky.

Ak zo zákona nemusíte, ale prídete dobrovoľne na súdne pojednávanie, a hneď na to Vám po 10-tich minútach oznámia, bez dokazovania, bez usvedčenia, bez rozhodnutia, že po opustení súdnej siene, budete okamžite zatknutý, je vám hneď jasné, ako sa to celé skončí a vy ste tu už len prísediaci pod paľbou objektívov.

Nie som advokát, som však človek, ktorý píše a poukazuje na témy, ktoré sú v dnešnej spoločnosti označené za „protispoločenské a konšpiračné.“ Budem samotné uznesenie a túto problematiku rozoberať s priateľmi z advokácie a s odvážnymi redaktormi, venujúcimi sa podobným prípadom a budem sa pýtať na ich názory a postrehy.

Osobne sa tiež čudujem samotným advokátom Norberta Bödöra, že ani jeden z nich sa nepostavil a nepovedal, na čo je toto celé divadlo dobré a pre koho, keďže je zjavné už podľa predslovu sudcu Bargela, že verdikt bol dávno rozhodnutý.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies