Vypískajme Matoviča

Premiér nemá úctu k ústave a zákonom tohto štátu.

Šliape po našich právach, autoritu si získava nátlakom, svoje zámery presadzuje vydieraním, poslušnosť si vynucuje vyhrážkami, urážkami a trestami. Už aj bývalý minister vnútra Vladimír Palko o ňom otvorene hovorí, že je to „jeden z najdiktátorskejších premiérov“, akých sme tu mali. Donútiť ho dodržiavať pravidlá neviedlo doteraz k žiadnym výsledkom. Igor Matovič používa klasickú taktiku rímskych tyranov, politiku cukru a biča, neustále mení stanoviská, obviňuje iných, odmieta akúkoľvek zodpovednosť a za svoje chyby trestá celú spoločnosť.

Popri tom nás jeho vláda nehanebne zavádza, klame ráno, klame na obed, klame večer. Klamstvá zahltili celý verejný priestor a vďaka tomu, že verejnoprávna RTVS sa zmenila na nechutný propagandistický servis Matovičovho kabinetu, aký tu nebol od čias normalizačnej televízie, bežným ľuďom sa zužuje priestor na to, aby pochopili, ako sú každodenne podvádzaní.

Strach o svoju existenciu núti mnohých ľudí ohnúť chrbát a prispôsobiť sa. Iní organizujú živelné protesty. Ale táto cesta nikam nevedie. Ak tieto demonštrácie vedú ľudia, ktorí nimi sledujú osobné politické ambície alebo čudáci, ktorí nevedia udržať na uzde chuligánov, vagabundov a extrémistov, môžeme už dopredu s istotou povedať, ako to dopadne.

Väčšina ľudí nebude chcieť prísť robiť štatistov politikom, ktorých by nevolili a tie násilnícke zvyšky polícia ľahko rozpráši a zdiskredituje. Žiaľ, takáto je realita rozdelenej slovenskej spoločnosti.
Výzvy na zjednotenie pod politikmi pochybnej povesti sú rovnako trápne ako smiešne sú ich požiadavky, že ak Matovič do 24 hodín neodstúpi, potom uvidí…

Okrem toho by som chcel všetkým horúcim hlavám pripomenúť, že verejné zhromaždenia počas núdzového stavu sú zakázané. A na nepovolené akcie, na ktorých organizátori nevedia zaručiť odmietnutie násilia, väčšinu normálnych ľudí nedostanete.

Odpor voči Matovičovým metódam vládnutia musia vytvárať realistické kroky. Túto spoločnosť nezjednotí nejaký spasiteľ, ale iba myšlienka. Myšlienka silnejšia ako vládne lži. Matovič dnes falošne ďakuje ľuďom za podporu celoplošného testovania. Tvári sa, akoby sa spontánne zomkli do šíku za svojím vodcom. Jeho hlásna trúba RTVS opakovane klame, že ľudia majú o dobrovoľné testovanie obrovský záujem. Je to rovnaká lož ako keby pred dvesto rokmi niekto povedal, že poddaní majú obrovský záujem o dobrovoľnú robotu na panskom. Je to rovnaká demagógia, ako keby dnes daňové úrady hlásili, že ľudia majú obrovský záujem o daňové priznanie. Je jediný spôsob, ako mu vyvrátiť toto klamstvo: masovo ho vypískať.

Navrhujem, aby sme 17. novembra o 17. vyšli na balkóny a Igora Matoviča všetci spoločne vypískali.
Kto nevie pískať na prstoch, môže použiť píšťalku. Nezáleží na tom, či podporujete túto vládu, ale nepáči sa vám jej komunikácia – alebo si želáte jej pád. Na štátny sviatok – Deň boja za slobodu a demokraciu – by sme mali všetci Igorovi Matovičovi pripomenúť, že jeho megalomanskú akciu nepovažujeme ani za dobrovoľnú, ani za podporu celoplošného testovania, že nesúhlasíme s jeho metódami, že uprednostňujeme odborné, nie politické rozhodnutia, že máme obavy o svoju slobodu a práva, ktoré sme si pred 31 rokmi vybojovali, že nechceme návrat do autoritatívneho režimu. Toto je odkaz, pri ktorom sa nebude nikto vyvyšovať, nikto s nami nemôže manipulovať, nikto nás nemôže zastrašovať, pokutovať, rozháňať, prenasledovať. Vaše hvizdnutie bude hlasom vašej slobody a ozveny tohto pískania po našich mestách a dedinách budú zvonom našej jednoty, bude to odkaz premiérovi a jeho servilným médiám, že ľudia nepristúpili na toto divadlo ani nadšene, ani odhodlane, že nesúhlasia s jeho spôsobom vládnutia, že sme ešte stále slobodní občania, ktorí sa nedajú manipulovať.

Ak s touto výzvou súhlasíte, šírte ju všetkými možnými spôsobmi a prostriedkami, nemusíte vôbec spomínať moje meno, vezmite iniciatívu do vlastných rúk a postarajte sa o to, aby sa základná informácia „Vypískajme Matoviča“ dostala do uší všetkým ľuďom dobrej vôle.

Ďakujem.

Petícia za odstúpenie Igora Matoviča z postu predsedu vlády SR

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies