Zatknutie riaditeľa SIS Pčolinského je začiatok alebo koniec?

Čo je to za šéfa tajnej služby, keď nevie utajiť ani vlastnú trestnú činnosť?

S napätím sledujeme kuriózny príbeh.

Na uvalenie väzby na tak vysoko postaveného funkcionára je potrebné predložiť súdu zaiste viac ako iba výpoveď nejakého kajúcnika. NAKA aj prokurátor to vedia, a zrejme informácie o trestnej činnosti pána Pčolinského budú vo forme dôkazov, nie iba indícií.

Ak pôjde pán Pčolinský do väzby, možno na samotku do Prešova, a zistí, že dôkazy proti nemu sú silné, začne spolupracovať s vyšetrovateľmi? Iste bude vedieť ponúknuť veľa príbehov na knižné spracovanie vo forme vyšetrovacieho spisu. Bude musieť aspoň niekoho pustiť k vode, aby sa zachránil. Ak zobral peniaze za zastavenie sledovania nejakého zbohatlíka, nebude to jednorázovka.

Mnohí obvinení funkcionári vlády pána Fica z prvej vlny zatýkania sú dnes postupne prepúšťaní na slobodu, obžaloby na súd podané zatiaľ neboli. Druhá vlna zatýkania už funkcionárov tejto vlády, iba práve začala alebo práve skončila, o čo sa už príslušný človek postará?

Stále s napätím očakávame, či niekoho konečne aj postavia pred súd, a najmä, či to bude predstaviteľ predchádzajúcej alebo terajšej vlády.

Zatknutie pána Pčolinského je dôkazom, že „čistá“ vláda pána Matoviča má tiež „našich“ ľudí, ktorí používajú politiku iba ako podnikateľskú činnosť, zameranú na tvorbu zisku.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies