Čo týždeň dal …

Neviem, či sa Boris Kollár niekedy počúva, no zrejme nie, keďže už týždeň rozpráva to isté. Dookola opakuje, že ak by Matovič a Sulík išli do parlamentu, bolo by to zlé, pretože on – “veľký” predseda, nechce mať v parlamente cirkus. Jasne tým potvrdil, že rok bola táto vláda jeden veľký cirkus, v hlavných úlohách so šašom Matovičom a šašom Sulíkom.

Keby rozmýšľal hlavou a nie srdcom ako to mal v predvolebných sloganoch, ani nie tým, čím zvykne premýšľať vtedy, keď robí taxislužbu, dávno by si to uvedomil. Jeho minulosť a možno aj budúcnosť je ako čierna diera vo vesmíre, preto teraz Borisko poslušne príjme každé riešenie, ktoré Sme rodina udrží vo vláde a jeho v parlamente, aby sa náhodou opäť nestretol s “Piťom” Ondrejčákom. V roku 2016 sa vyhováral na “náhodné stretnutie” na Kube. Tentokrát by to mohlo byť náhodné stretnutie v Leopoldove.

To však od Sme rodina nie je všetko. Bývalého ministra nezamestnanosti a antisociálnych vecí Krajniaka ospevujú za to, že odstúpil. Vraj išlo o najlepšieho ministra a toto mala byť jeho obeta. Jediné v čom by mohla spočívať táto obeta je to, že ho štát prípadne nebude musieť živiť v nejakom ústave na výkon väzby, keďže ako poslanca ho tam OČTK pošlú ťažšie. Jasné, počas svojho pôsobenia na poste ministra nemohol veľa sľubov splniť “lebo pandémia”, to je už taká ľudovka tejto vlády. Kým iné štáty počas pandémie vlastných občanov ekonomicky zabezpečovali, tento “najlepší” minister sa v maskáčoch hral na vojaka a rozprával o SNP 2 a dôchodcov ukrátil o 13. dôchodky, za ktoré jeho rozpadávajúce sa hnutie predtým hlasovalo. Za jeho ministrovania sa zrušil vekový strop odchodu do dôchodku, pribudli tisíce nezamestnaných, vyplácanie kompenzácií ľuďom, ktorých zasiahla pandémia bolo tak komplikované, že aj skúsení účtovníci mali problém sa v tom zorientovať. O takýto “skvost” prišla Slovenská republika v podobe Križiaka Krajniaka.

Koniec koncov to, ako “výborne” to Sme rodina robí, už dlhodobo vidíme v prieskumoch. Prakticky si spievajú labutiu pieseň. Len tak ďalej Sme rodina. Niet sa čo čudovať. Pre hnutie, ktoré trvá na tom, že Matovič je najlepší adept na post predsedu vlády už neexistuje pomoc, ani nádej…

Jedna z najneschopnejších političiek Remišová v jeden deň povie, že nechce vo vláde Matoviča a ani Sulíka, no na druhý deň to už neplatí. V jej DNA je OĽaNO, takže žiadne prekvapenie. Zrazu stačí dať preč len Sulíka. No bodaj by nie, veď po Sulíkovi by sa uvoľnili tri ministerské kreslá a Remišová vraj sníva o tom, že bude ministerkou zahraničných vecí. “Reprezentácia” Slovenska by v tom prípade bola na takej úrovni, že aj cestovný pas Papua Nová Guinea by získal väčšiu hodnotu ako ten slovenský. Vôbec im nevadí, že týždeň prakticky nemáme vládu, a že za ten čas zomrelo niekoľko stoviek ľudí, oni sa aj tak zaoberajú len sami sebou a tým, ako si popresúvať figúrky. Takto to dnes vyzerá v organizovanej skupine zvanej koalícia. Hádky-vydieračky-intrigy. Jediné, čím boli schopní sa zaoberať, bolo predĺženie núdzového stavu, bez ktorého nevedia vládnuť. Matovič dokázal nemožné. Vyhral voľby a zároveň získal 80%nú nedôveru národa, ktorý ho začína nenávidieť. On je doslova “pohádková bytost”.

Pred rokom, 21. marca 2020 – bola vymenovaná vláda Igora Matoviča. Dnes je 21. marca 2021 a zhodnotenie tejto vlády si rád prečítam vo vašich komentároch.

Verme, že o rok už budeme hodnotiť inú vládu. Každopádne vám prajem príjemný budúci týždeň, v zbere podpisov pod vypísanie #referendum2021 aj naďalej pokračujeme

#IdemeDalej

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies