Žilinka rozhádzal noty. Napíše svoloč novú pieseň?

Rázne rozhodnutie Generálnej prokuratúry vyvolalo ošiaľ u angažovaných novinárov, ktorým toto rozhodnutie rozhádzalo noty tak, že z nich budú mať problém zložiť novú pesničku podľa, ktorej by mala na Slovensku vyzerať spravodlivosť.

Maroš Žilinka síce vystúpil, čo bola v prípade generálneho prokurátora nadpráca, ktorú vôbec nemusel vykonať, veď novinár, ktorý píše by mal vedieť čítať s porozumením a zrušenie obvinení, či trestných stíhaní generálna prokuratúra rozpísala na desiatky strán! Avšak zatiaľ, čo Žilinkovi sa pomaly stavia šibenica, tak prokurátori zo Špeciálnej prokuratúry spadajúci pod Daniela Lipšica sú chválení za to, že dodržiavali noty do konca, hoci spackali, čo sa dalo.

Paragraf 363, ktorý umožňuje generálnej prokuratúre zrušiť obvinenia, či trestné stíhanie chcú dnes politici zrušiť. Boris Kollár síce ako správny štartér zakašľal, že nič také, ale ako poslušný pes opäť sklopil uši! Ak Generálna prokuratúra príde o § 363, tak neoprávnene väznení vo väzbe už nebudú mať akúkoľvek šancu dostať sa z nej von pred skončením súdu, ktorému ako všetci dobre vieme to trvá náramne dlho. Čiže dnes reálne hrozilo, že Vladimír Pčolinský by namiesto pol roka sedel vo väzbe nezákonne rok, rok a pol! Čo je teda zlé na § 363? Jedine to, že Žilinka tentokrát neskočil, tak ako médiá podľa nôt zapískali.

Okrem toho, že Žilinku porovnávajú  k “diablom minulosti” Dobroslavovi Trnkovi, či Dušanovi Kováčikovi, o ktorých stíhaniach ešte budeme veľa počuť a písať, sa opäť začína tancovať na hrobe Jána Kuciaka! Neumožnením vstupu na tlačovku Denníku N, Sme-čku a Aktualitám mal Žilinka nielen porušiť § 3 právo na informácie, ktorý pred ním v tichosti bez mediálneho ohlasu porušila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, keď na tlačovke o smrti generála Milana Lučanského potrebovala lojálne a milostivé otázky. Žilinka týmto krokom, vraj, pošliapal odkaz Jána Kuciaka – čítate dobre, opäť sa začína tancovať na hrobe zavraždeného novinára.

Pomaly sa prebúdza aj tribúnka protestov “Za slušné Slovensko” Karolína Farská, ktorej dva blogy sú pre platiacich čitateľov sme.sk a vo svojom druhom blogu píše, že sa vraciame do éry Roberta Fica, a to aj bez neho!

Lepší materiál na zhrnutie demagógie voči Žilinkovi už ani nemohol vzniknúť…

Za šlendriánstvo Špeciálnej prokuratúry vedenej neprokurátorom Lipšicom môže Fico a zlý je Žilinka, ktorý postupoval podľa zákona, presnejšie prokuratúra pod jeho vedením vykonala čo jej zákon káže! Špeciálna prokuratúra sa zmenila na inštitúciu akceptujúcu  lajdáctvo vyšetrovateľov, ktorí namiesto dokazovania viny vypočujú pár kajúcnikov, ktorí záhadne vedia o všetkom nekalom, čo sa malo aj nemalo na Slovensku diať. Samozrejme, oveľa horšie znejú šumy, ktoré hovoria o koordinácii vyšetrovateľov, kajúcnikov a prokurátorov, ale bez vetra asi ani lístok nepohne…

Zrušením § 363 sa z generálneho prokurátora stane osoba s vysokým platom, štánym autom a ochrankou, ale takú osobu už máme v Grasalkovičovom paláci, naozaj potrebujeme aj ďalšiu?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies