Znalecké skúmanie  Kočnerových motákov bude verejnou potupou znalca, ktorý vyhlási zhodu písma

Kto podsunul motáky Mariána Kočnera?

Najlepšie informovaná novinárka Denníka N Monika Tódová má skutočne široký záber a hlbokú motiváciu. Tentokrát sa dostala do spisu, ktorý je vedený aj  samostatne mimo zmenky a vraždy Kuciaka a pertraktuje v článku názor o jednoznačnosti pôvodu takzvaných motákov aj so zverejňovaním fotografií. Netreba byť extra znalým grafológom, aby sme z prvého porovnania motáku a zverejnených žiadaniek Mariána Kočnera ( aj s jeho osobnými údajmi z väzby) videli, že sa jedná o dva celkom rôzne typy písma a to ľavosklonný v prípade Kočnera a pravosklonný v prípade motákov. Bez toho že by sme odborne porovnali úplne všetky písmená a slová, pozrime si tie dva dokumenty vedľa seba:

Bez  špeciálnej znalosti grafológie vidíme, že autentický Kočnerov text pochádza od staršieho človeka, s vyhraneným a vypísaným písmom s mnohými ozdobnými prvkami a nadväzovaním písma s malými medzislovnými medzerami,  no paličkové písmo je moderné písmo, s výraznými medzerami a celkom inak sklonené a nadväzujúce.

Pre lepšie porovnanie markantných písmen A, E a K teda pozrieme konkrétne samotné písmená:

Rozdiely v tvorbe písma vidí aj laik, najmä ostro preškrtnuté A u Kočnera, výrazné K so slučkou a písmeno E tvorené zo samostatných čiar, pričom toto isté písmeno v motáku je tvorené z plynulého L a dopísaním horizontálnych častí. V motáku je písmeno A zjavne oblúkové bez akéhokoľvek preškrtnutia. Ak si uvedomíme, že na žiadankách sa prakticky identicky prekrýva celý profil slova ĎAKUJEM, tak je jasné, že je to vlastný rukopis Mariána Kočnera, ktorý je na hony vzdialený od písma na motákoch.

Kto má záujem o podrvrh s motákmi?

Uvedomme si od koho motáky pochádzajú a kto mohol mať možnosť a vedomosti niektoré informácie skompilovať do takého sledu a kombinácie , aby navodzovali dojem, že jeho autorom je Marián Kočner. Domyslíme si to bez problémov. Naviac si treba uvedomiť aj to, že s Kočnerom sa jeho advokáti bežne stýkajú, chodia k nemu návštevy a nemá za potreby takýmto spôsobom niečo riešiť, nech je to čokoľvek. Bolo by to v rozpore aj s jeho intelektom a opatrnosťou. Situácia nám navodzuje rovnaký postup sfalšovania celej Threemy a potvrdzuje presne takéto podozrenie na spravodajské hry.

Znalecké skúmanie  Kočnerových motákov bude verejnou potupou znalca, ktorý vyhlási zhodu písma

Ak ktorýkoľvek laik si spomenie ako jednoducho je možné vytvoriť názor na tieto dva rôzne typy písma, tak žiadna znalecká pečiatka nebude môcť dať iný význam týmto podvrhom. Otázne bude len to, kto mal skutočne záujem o takéto sfalšované dôkazy voči Kočnerovi a jeho advokátom. Ako aj to, či zodpovedné orgány sami stratili nadobro súdnosť a majú vážny dôvod nepátrať po skutočných okolnostiach vzniku týchto motákov a účelu ich diskreditácie.

Ak by ktokoľvek, okrem CME, spochybnil samotný inštitút zmenky, vystavil by sa potupe odbornej sféry

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies