Zodpovednosť je nezodpovednosť

Cez víkend bolo otestovaných viac ako 3 mil. ľudí. Veľa sa v tejto súvislosti hovorí o zodpovednosti. Údajne zodpovední boli tí, ktorí prišli na testovanie. Takže tí, ktorí v čase pandémie, kedy hrozí masívne plošné vzplanutie infekcie (komunitné šírenie) a pre obmedzenie mobility je zakázané vychádzať z domu a dokonca v tomto istom čase ísť aj na hroby pozostalých, aby sa ani dvaja ľudia náhodou nestretli, tu bola zrazu vyslyšaná „prosba“ aby všetci vyšli a zhromaždili sa na testovanie.

A nielen to, aby všetci prešli cez ten istý priestor v ktorom musia povinne zakašľať a vysmrkať sa. A počasie tiež bolo prajné, pršalo a bolo chladno a muselo sa v tom čakať aj niekoľko hodín. No trpezlivo počkali, zakašlali, vysmrkali, nadýchali. A „zdravotníci“ v tých istých rukaviciach im vopchali špajdlu do nosa. A potom sa spokojne všetci vrátili k svojim otcom a matkám, babičkám a dedom, ktorí vzhľadom k veku a svojmu fyzickému stavu už na testovanie nemuseli. Oni sú totiž až 1000 krát viac ohrození infekciou než zdraví dospelí a deti. Ono Matovič nie je spôsobilý pochopiť jednoduchú vec. Že totiž vírus je taký maličký až je neviditeľný. Čo Matovič, ale Mikas a profesor Krčméry by to mali vedieť a nezabúdať na túto vlastnosť vírusu. Alebo si všetci spoločne myslia, že Naď zavelí pravoľavobokčelomvzad  aj vírusom a že tie ho budú aj poslúchať? Blbý a blbší.
Nebolo skôr zodpovedné testovania sa nezúčastniť a nevystaviť sa infikovaniu a neohroziť svojich príbuzných?

Zodpovednosť v rozpore so zdravým sedliackym rozumom nie je zodpovednosťou.

Ani zodpovednosť z donútenia a dokonca ani zodpovednosť za úplatu nie sú zodpovednosťou.
Vyše milióna ľudí, ktorí neboli podľa Matoviča „začipovaní“ sú ešte nádejou pre Slovensko a hlavne pre viac ako 3 milióny už zotročených občanov, ktorí boli cez víkend brutálne znásilnení psychošom. Medzi tými, ktorí „čipovanie“ odmietli, sú tí, ktorí sa nenechali oklamať, ani zastrašiť a cítia skutočnú zodpovednosť za našu vlasť.

Pamätajme na nedávnu minulosť!

Martin Niemöller evanjelický pastor pospisuje zlyhanie intelektuálov pri procese „varenia žaby“, ktorý umožnil vznik nemeckého nacizmu takto:

Najprv prišli po Židov a ja som neprehovoril – pretože som nebol Žid. Potom prišli po komunistov a ja som neprehovoril – pretože som nebol komunista. Potom prišli po odbojárov a ja som neprehovoril – lebo som nebol odborár. Potom prišli po mňa a nebolo tu nikoho, kto by sa za mňa prihovoril.

Musíme sa spojiť a postaviť sa zlu ešte dnes!
Nebáť sa a nekradnúť!

Presvedčiť tých, ktorí sa iba boja a spojiť sa proti tým, ktorí sa boja a kradnú!

„Kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu…“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies