Akú hodnotu bude mať chlieb v čase vojny?

Zdražovanie potravín, energií a nárast inflácie síce znie desivo a ak by na čele štátu nestáli vojnoví štváči, tak by to bola hlavná téma dňa, ale prioritou týchto dní naozaj nie je, či na konci roka bude stáť chlieb 3 eurá, alebo nie. V čase vojny, ktorou hrozia americkí žoldnieri vo vysokých funkciách Slovenskej republiky, môže byť chlieb luxusom a základnou potrebou bude ochrana života.

Prezidentka Zuzana Čaputová, minister obrany Jaroslav Naď a minister zahraničných vecí Ivan Korčok by nevystupovali inak, ak by boli americkými žoldniermi, ktorým ide najmä o záujem USA. Vojna na Ukrajine je pre USA veľmi výhodná, veď Ukrajina je ďaleko od pobrežia Spojených štátov a “strýko Sam” môže na nej len zarobiť.

Z Ukrajiny počuť prezidenta Volodymyra Zelenského, či tajomníka ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Olexija Danilova, ktorí národ upokojujú slovami, že situácia v krajine je pod kontrolou a na hraniciach s Ruskou federáciou nie sú žiadny mŕtvi. V Donbase a Donecku síce počuť výstrely, ale nič nové, deje sa tak už takmer desať rokov.

Lepší a prijateľnejší pohľad pre žoldnierov Čaputovú, Naďa a Korčoka ponúka Biely dom, ktorý cez veľkú mláku vidí situáciu na Ukrajine diametrálne odlišne ako ju vidí tamojšia vláda. Naď s Korčokom pritvrdzujú v aktivite za obrannú dohodu s USA, nakoľko aliancii NATO už neveria, že by bola schopná Slovensko ochrániť. Čaputová situáciu v tichosti vníma a Naďovi s Korčokom drží palce, aby sa im podarilo verejnosť presvedčiť o nutnosti bilaterálnej dohody, ktorú USA tak vehementne potrebujú.

Naozaj je teraz dôležité protestovať za nízke ceny ako to protežuje Smer-SD? Čo by vojnovej štváčke Čaputovej dnes povedal zástanca mieru pápež František?

Aktuálne “zástupné témy” ako ceny potravín, energií, drahé svine štátneho tajomníka a ďalšie nás už o pár týždňov, keď pristanú prví americkí vojaci už zaujímať nebudú musieť. Najmä ak americký prezident Joe Biden nutne potrebuje vojnu pre udržanie si svojej veľmi krehkej dôvery obyvateľov.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies