Nedeľník z politických diskusií 04/22

Servilita koaličných politikov voči USA je neskutočná. Ak nedávno povedal predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský, že obrannú zmluvu s USA ani nečítal, tak nedeľné diskusie predsedu Sme rodina Borisa Kollára s Jurajom Blanárom zo Smeru-SD, ministerky Veroniky Remišovej zo Za ľudí s Ladislavom Kamenickým zo Smeru a diskusia Jany Bittó Cigánikovej zo SaS a Erika Tomáša z Hlasu-SD, ukazujú, že koaliční poslanci pôjdu v prípade okupačnej dohody ako hlasovacie automaty a rešpektujú amerických žoldnierov Jaroslava Naďa a Ivana Korčoka.

NEEXISTUJE PROBLÉM, KTORÝ BY KOLLÁR NEIGNOROVAL

“Traja, štyria možno piati poslanci budú proti dohode s USA,” ukázal Kollár svoj záujem o aktuálne politické dianie, ktoré ho zaujíma až natoľko, že nevie ako bude jeho klub o okupačnej dohode hlasovať.
Kollárovi praskli nervy po otázke Blanára, či zmluvu vôbec čítal.
Samozrejme, predseda parlamentu s diplomom z Vysokej školy v konkurze ju prečítal, možno aj s porozumením, len momentálne nevie koľko má článkov. Výbuchom zlosti a proti otázkou na Blanára: “Kde sa v zmluve píše o jadrových zbraniach?” Kollár ukázal, že absolútne nereflektuje diskusiu a dianie okolo tejto dohody! V zmluve, a to napriek ľúbivým slovám Naďa s Korčok, ktorým Sme rodina verí, nie je priamo napísané slovné spojenie “jadrové zbrane”, ale diletantsky napísané, že USA a ich vojaci si môžu na Slovensku robiť čo chcú a vláde majú povinnosť to len oznámiť.

Žiadny problém nemá Kollár ani s vojskami NATO na území Slovenska, ktoré dokonca víta slovami “sami to nezvládneme”. Problémom podľa Kollára nie sú českí či litovskí vojaci na našom území, lenže jediný kto v NATO potrebuje vojakov upratať sú USA, ktoré po fiasku v Afganistane nemajú svojich vojakov ako “zamestnať”. Pritom na to Kollárove “to” sami aj tak zostaneme, nakoľko Aliancia chce vojakov poslať kvôli agresii Ruska, a teda na ochranu Ukrajiny, ktorá nie je členom, nie na ochranu Slovenska. Kollár nemá
problém s ničím, ničomu síce nerozumie, ale určite to má ako bývalý vekslák dobre spočítané…

KAMENICKÝ: ČLENOVIA VLÁDY SÚ OVLÁDANÍ AMERICKÝMI ZÁUJMAMI

„Kroky, ktoré robí aj pani Remišová, pán Naď a Korčok, aj pani prezidentka, nám dávajú dôvod na to, že sú niekým riadení. Lebo toto sú americké záujmy,“ zaznelo z úst Kamenického v diskusii s Remišovou.
Americké záujmy v podobe maximálne nevýhodnej zmluvy pre Slovensko, takmer okamžite predviedla Remišová stále opakujúca argument, že “dohodu vyrokovali bývalé vlády”. Remišovej politika “lebo Fico” na RTVS pôsobila ešte trápnejšie ako inokedy, nakoľko verejnoprávna televízia tento týždeň na zvýšenie objektívnosti odvysielala príspevok, v ktorom sa potvrdili slová smeráka Ľuboša Blahu, že on bol od začiatku proti. Argument “lebo Fico” je prejavom zúfalstva, ktorého sa Remišová dopúšťa, ale na obhajobu tak nevýhodnej zmluvy jej v skutočnosti iné neostáva.

Ak si ešte pamätáte na chybný graf Petra Kažimíra, tak naň môžete zabudnúť! Kamenický vytiahol Remišovej na oči tabuľku, ktorú si vytvorila na ukážu cien energií, kde porovnávala ako správna ekonómka rok 2013 s rokom 2020, samozrejme, prečo tieto roky nepovedala, nebude predsa svoju múdrosť len tak rozdávať. Vtip, ale nekončí pri rokoch. Remišová dala do tabuľky priemerné dôchodky a platy podľa potreby, aby jej čísla “pekne hrali”. Potom sa niet čomu čudovať, že táto osoba je ešte schopná podporovať povinné očkovanie, ktovie aké čísla Remišovej dali do tabuľky pri tejto téme.

SPOJENIE NESPOJITEĽNÉHO: CIGÁNIKOVÁ PROTI TOMÁŠOVI

V čase zdražovania, nespokojnosti občanov s vládou a nevýhodnou zmluvou na stole sa v diskusii stretne akože expertka na zdravotníctvo Bittó Cigániková s Tomášom, ktorý sa zaoberá najmä sociálnymi témami, ktoré na “programe dňa” neboli. Spojenie nespojiteľného teda vyzeralo ako vyzeralo – jeden o koze a druhý o voze.

Prišlo aspoň na potvrdenie predošlých odsekov, koaličným poslancom naozaj stačí vysvetlenie zmluvy Naďom a Korčokom, orientácia Slovenska na Západ a keď bude treba darujú USA títo servilní idioti aj Tatry. Argumentovať koalícii je absolútne zbytočné, keď zmluvu reálne ani nevideli! Cynické na tom celom je, že takýto poslanci idú rozhodnúť o “predaji” letísk USA na minimálne 10 rokov.
Orientácia na Západ je pre Cigánikovú natoľko dôležitá, že o prítomnosti vojsk NATO nemusí ani rozmýšľať. Tomáš to síce považuje za zlý nápad, ale zároveň naivne čaká na vyjadrenie hovorcu vlády Eduarda Hegera. Čo Tomáš od Hegera očakáva? Laický kazateľ možno len krajšie povie Naďove slová, a to je všetko, ale to by Tomáš mohol vedieť…

Prieskum o otázke: Kto môže za narastajúce napätie na rusko-ukrajinskej hranici a v Pobaltí? Len ukázal, že vláda ide proti názoru svojich občanov. Za napätie viní NATO a USA 44,1 percent opýtaných, 34,7 percent viní Rusko, inú odpoveď uviedlo 18 percent opýtaných a vyjadriť sa nevedelo 3,2 percent. Samozrejme, tých 44,1 percent opýtaných sú konšpirátori, ktorých by bolo treba pozatvárať, a teda vláda robí zahraničnú politiku presne podľa želania národa, tak ako všetko.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies