V nemocniciach či odberových miestach na Slovensku je nasadených 262 vojakov

Ozbrojené sily aktuálne vykonávajú operáciu „Spoločná hradba“, v rámci ktorej je oddnes nasadených 262 vojakov v 14 mobilných odberových miestach, na 12 regionálnych úradoch verejného zdravotníctva (RÚVZ) a 16 nemocniciach na území Slovenskej republiky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Ako ďalej priblížila, na základe požiadaviek krízového štábu ministerstva zdravotníctva vojaci pomáhajú s usmerňovaním a administratívou prichádzajúcich na vstupoch do nemocníc a mobilných odberových miest. Tiež s vyhľadávaním a trasovaním prípadov v RÚVZ. „Na základe požiadavky sme pripravení poskytnúť asistenciu príslušníkom policajného zboru a mestskej polície pri kontrole dodržiavania opatrení epidemiológov,“ uviedla Kovaľ Kakaščíková.

Nasadení vojaci budú pôsobiť v časoch a smenách podľa spresnenia jednotlivých úradov, nemocníc a odberových miest. Podľa hovorkyne rezortu obrany pre potreby dohľadávania a trasovania vyčlenilo MO SR viac ako 200 kusov výpočtovej techniky a potrebné množstvo mobilných telefónov.

Výroky, ktoré v rozsudku nikto neočakával – Rozsudok nad Kočnerom odhalil manipulovanie médií, nekvalitné vyšetrovania a postup prokuratúry – 2.časť

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies