Alibizmus najlepší priateľ prezidentky bez názoru

Zatiaľ čo ministerka spravodlivosti Mária Kolíková čelila odvolávaniu a zo strany jej privržencov bolo počuť hlasné reči o jej odbornosti, tak v prezidentskom paláci sa konal ďalší lapsus podobnej “odborníčky” na právo prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá využila svoje právo a s otázkou referenda o predčasných voľbách sa obrátila na Ústavný súd.

Problémom nie je, že využila svoje právo a otázku, ktorú mohla vyriešiť ona sama alibisticky hodila Ústavnému súdu, ale veľkým problémom je, že Čaputová, ktorá sa pýši titulom z práva nemá, resp. nedokáže sformulovať odpoveď na to, či je alebo nie je v súlade s Ústavou odvolať vládu v referende!

Čaputová namiesto jasnej odpovede na otázku “Aký je Váš právny názor?,” odpovedala naučenou formulkou, ktorú predtým prečítala ako odôvodnenie prečo sa obracia na Ústavný súd a prečo nedokáže o otázke rozhodnúť sama! Znovu treba zopakovať, že prezidentka má plné právo posunúť “problém” na Ústavný súd, ale od nekompromisnej advokátky bojujúcej proti “pezinskej skládke”, by verejnosť očakávala právny názor povedaný bez okolkov a otvorene! Namiesto názoru a nebodaj ešte fundovaného a nekompromisného sa verejnosť dočkala opäť len suchého prednesu vyjadrenia a dokonalého predvedenia jarného kompletu zladeného s rúškom. Kde je tá nekompromisná a nebojácna “baba zo skládky”?

Fušerský štát šikanuje rodičov cez učiteľov neznalých zákona

Arogantne pôsobí aj fakt, že prezidentka vo svojom vyhlásení o obrátení sa na Ústavný súd argumentovala len a len slovníkom a argumentmi vládnej koalície, pričom nevzala do úvahy fakt, že podobné referendá sa už v minulosti konali, a podobne existuje viacero rozsudkov, ktoré hovoria o možnosti skrátenia funkčného obdobia starostu, či primátora referendom, alebo ak chcete ľudovým hlasovaním, čo je teda v priamom rozkole s tvrdením, že zvolený politik má právo dokončiť svoj mandát, ktorý získal od ľudu!

Škandál a absolútna čerešnička na torte arogancii, diletantstvu a nekompetentnosti súčasnej moci nie je to, že prezidentka skôr ako obyvateľov, ktorí referendum iniciujú, informovala premiéra Eduarda Hegera, ale smutný obraz toho, kto, resp. čo sa to na Slovensku dostalo k moci! Prostoreká Veronika Remišová po škandále s “krabičkami v NASES”, či po nedávnej nevedomosti o volení šéfa SIS, by mala radšej ticho šúchať nohami presne tak, ako to odkazuje opozičným politikom, čím by sa vyhla ďalšiemu vyjadreniu v štýle “trafená hus zagágala” a vyhlásenie prezidentky Čaputovej nemuselo byť ešte zbytočnejšie ako v skutočnosti bolo.

VIDEO: Baránek o referende, nočnej more v podobe vlády Pellegrini + PS + SaS, hrozbe zvyšovania DPH, Rómoch v osadách a konci strednej triedy po korone

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies