Sľub Daniela Lipšica do rúk Borisa Kollára je aktom poníženia celého Slovenska

Dnes do rúk predsedu Národnej rady (NR) SR zložil sľub nový špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic. Podľa predsedu strany SMER – sociálna demokracia Roberta Fica ide o udalosť, ktorá z pohľadu slovenskej štátnosti bude zapísaná naveky tými najčernejšími písmenami.

„Dámy a páni, Slovensko má v zahraničí katastrofálne meno. Bežne sa v zahraničných novinách píše, že nám vládnu blázni a poloblázni. Máme informácie, že Európa vie, že naša vláda falšuje čísla, pokiaľ ide o pandémiu. Meno premiéra sa nikdy nespomínalo a ani nebude spomínať v Európe v pozitívnom zmysle, ale len v tom negatívnom, pretože tých protokolárnych, ale aj politických chýb bolo obrovské množstvo. My sme sa teda bez emócií rozhodli dnes pomenovať, čo sa vlastne dnes stalo a prečo sme nazvali sľub D. Lipšica do rúk B. Kollára aktom poníženia Slovenska,“ povedal na tlačovej besede predseda strany R. Fica.

Podľa zákona o prokuratúre špeciálny prokurátor sľubuje predsedovi NR SR, okrem iného, vernosť SR a to, že bude presadzovať a upevňovať zákonnosť. Pritom bol Daniel Lipšic v rokoch 1991 – 1995 predsedom Občianskej demokratickej mládeže, ktorá sa výslovne stavala proti vzniku Slovenskej republiky. A dnes sľubuje tejto krajine vernosť. Ďalej v minulosti každého aktéra dopravnej nehody, pri ktorej došlo k smrti, posielal do väzby. Keď sa to stalo jemu samému, už to neplatilo.

„Od volieb v roku 2020 počúvane veľa o právnom štáte, spravodlivosti, o zákonnosti. Kam tieto slová došli 15. februára 2021? K tejto tlačovej konferencii urobíme anglický preklad a urobíme aj kratšie vydania správ z tejto tlačovej besedy v anglickom jazyku a poskytneme ich svetu, aby svet videl, akú hanbu si môže urobiť jedna krajina,“ povedal Robert Fico k dnešnému dňu.

Ďalej sa pýta: „Komu pán Lipšic, ktorý je preukázateľne politický špeciálny prokurátor určený na perzekúciu opozície dnes zložil sľub? Zložil ho pánovi Kollárovi, ktorého keď národná rada volila za predsedu, som vystúpil v pléne a pýtal som sa 95 poslancov národnej rady, prečo práve tento človek? My ho bez akýchkoľvek okolkov môžeme označiť za typického sluhu mafie. O B. Kollárovi sa vždy hovorilo ako o štartérovi, hovorí sa o ňom ako o sluhovi, ktorý často vykonával veľmi špinavú robotu. NBÚ potvrdil pravosť záznamov, že bol podriadený mafiána Steinhübela, pre ktorého pašoval heroín v zaváraninových fľašiach. Potom sa objavili fotografie, kde ho vidíme v blízkosti ďalšieho významného predstaviteľa podsvetia, tzv. Piťa, ktorý si vykonáva trest odňatia slobody na 19 rokov. Preukázateľne ukradol titul na škole v Skalici, bez akéhokoľvek zaváhania si cez štátnu spoločnosť Tipos nalial peniaze do vlastného Fun rádia (okolo 250 000 eur) na reklamu. Toto je predseda NR SR,“ priblížil.

Do týchto rúk dnes zložil Daniel Lipšic svoj sľub. Tento človek je ale výsmechom rule of law, právneho štátu a spravodlivosti. Totálny výsmech právneho štátu zložil sľub do rúk totálnemu výsmechu najvyššieho zákonodarného zboru SR. Výsmech právneho štátu sľubuje vernosť SR a to, že bude dodržiavať a presadzovať zákonnosť sluhovi mafie…

K novozvolenému špeciálnemu prokurátorovi D. Lipšicovi sa predseda strany vyjadril:

„Človek vo výkone trestu. A ešte nejaké obdobie bude chodiť k probačnému úradníkovi, lebo je vo výkone trestu za spáchanie nedbanlivostného trestného činu usmrtenia človeka. Je to ďalej známy advokát Penty. Tej Penty, o ktorej toľko rozprával, ako on bude bojovať s Gorilou. Ten boj dopadol tak, že robí pre nich právne služby. Advokát Kisku, Matoviča. Bol advokát vraha Ernesta Valka. Je nominantom OĽaNO. Kvôli nemu zmenili zákon, aby na post špeciálneho prokurátora mohol kandidovať aj neprokurátor, navyše zabudli na previerku prísne tajné, tak to urobili cez Krajniaka. Keď bol ministrom spravodlivosti, verejne konštatoval, že boli kúpení poslanci za HZDS, vďaka čomu je minister spravodlivosti,“ priblížil R. Fico.

Podľa strany SMER – SD si opozícia dosadila na post špeciálneho prokurátora ten najlepší kyjak na opozíciu. Prečo na jeho mieste nemohol sedieť niekto iný, za ktorým nie je zabitý človek, za ktorým nie je podivuhodná advokátska prax, za ktorým nie sú žiadne pochybnosti, za ktorým nie je odpor k Slovenskej republike?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies