BEŇOVÁ: Šírenie koronavírusu v Európe ukazuje na potrebu koordinácie krokov na európskej úrovni

Plénum Európskeho parlamentu (EP) sa bude na dnešnom zasadnutí zaoberať koronavírusom. Súčasný stav šírenia vírusu COVID-19 v Európe ukazuje na potrebu ďalšieho rozvoja spolupráce a koordinácie krokov na európskej úrovni. Harmonizácia by sa mala týkať posudzovania zdravotných rizík, získavania a spracúvania dát v súvislosti s pandémiou, ale aj testovania. V tlačovej správe o tom informovala europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD).

Návrh spoločnej metodiky slúžiacej na vyhodnocovanie rizík súvisiacich s pandémiou vírusu COVID-19 by mala podľa Beňovej vypracovať Európska komisia (EK). Členské štáty by následne mohli prijímať opatrenia súvisiace so zamedzením rizika ďalšieho šírenia koronavírusu, vrátane prípadného zavádzania hraničných kontrol, na základe rovnakých kritérií. „Harmonizácia v tejto oblasti momentálne chýba, čo v istej miere skresľuje samotný obraz šírenia vírusu v Európe,“ pripomenula europoslankyňa.

Doterajšie dopady krízy spôsobenej vírusom COVID-19 zároveň preukázali nutnosť ďalšieho posilňovania fungovania spoločného európskeho trhu. „Týka sa to podpory existujúcich dodávateľsko-odberateľských reťazcov, ale aj efektívnejšej ochrany spotrebiteľa, a to predovšetkým v on-line priestore,“ uzavrela Beňová.

Vláda rúbe do imunity našich detí, budíček rodičia!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies